Home Newsy macOS 10.13.4 dostępny już w publicznych testach
macOS 10.13.4 dostępny już w publicznych testach
0

macOS 10.13.4 dostępny już w publicznych testach

0

Po udostępnieniu systemu iOS 11.3 w programie publicznych testów przyszedł czas na platformę stacjonarną. W środę mogli ją już testować deweloperzy posiadający płatne konta w ekosystemie Apple, a od wczoraj system ten trafił do szerszego grona odbiorców. Plik instalacyjny jak zwykle można pobrać z Mac App Store z zakładki Uaktualnienia. Trzeba jednak pamiętać by posiadać specjalny profil upoważniający do uczestnictwa w programie beta.

To pierwsza odsłona testowa platformy macOS oznaczonej numeracją 10.13.4. Przynosi ona nie tylko poprawki błędów, stabilności działania oraz kwestii związanych z bezpieczeństwem ale po raz pierwszy od dłuższego czasu uświadczymy tu również nowych funkcjonalności. Najważniejszą z nich jest przywrócenie synchronizacji wiadomości poprzez iCloud w aplikacji iMessage.

Ponad to Apple wprowadziło nowy komunikat informujący o prywatności, wyświetla się on kiedy jakaś aplikacja lub usługa żąda dostępu do prywatnych danych, a także zmieniło się nazewnictwo aplikacji iBooks. Apple przemianowało program na Books. Prawdopodobnie szykują się zmiany w obrębie jego wyglądu oraz funkcjonalności. Zaimplementowano także komunikat informujący o aplikacjach 32-bitowych. Wraz z kolejną, dużą odsłoną oprogramowania macOS Apple przestanie wspierać tego typu oprogramowanie. W bazie tapet pojawiła się również grafika Ink Cloud znana z komputera iMac Pro.

Źródło: Apple

 

macOS 10.13.4 dostępny już w publicznych testach

Krzysztof Rozengarten Jestem tu, bo lubię :-)

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *