Home Newsy Mac Pro i monitor Pro Display XDR dostępne w sprzedaży od 10 grudnia
Mac Pro i monitor Pro Display XDR dostępne w sprzedaży od 10 grudnia
0

Mac Pro i monitor Pro Display XDR dostępne w sprzedaży od 10 grudnia

0

Mac Pro jest już prawie na wyciągnięcie ręki. Wiele zainteresowanych osób oczekuje jego premiery, także ucieszy je fakt, że nastąpi to już 10 grudnia!

Firma poinformowała na twitterze zainteresowanych klientów, że stacja robocza i Pro Display XDR będą dostępne do zamówienia 10 grudnia. Jednak na chwile obecną niewiele wiemy na temat konfiguracji najnowszego Mac’a Pro. Nadal możemy oczekiwać, że podstawowa konfiguracja będzie sprzedawana za 5 999 USD z ośmiordzeniowym Xeonem, 32 GB pamięci RAM, 256 GB SSD i grafiką Radeon Pro 580X. Koszty oczywiście będą diametralnie rosnąć, jeśli będziemy chcieli stworzyć jeszcze bardziej wydajną maszynę niż podstawowa konfiguracja. Na szczęście Mac Pro będzie konfigurowalny, dzięki czemu będziemy mogli dołożyć dodatkową pamięć na pliki i pamięć RAM.

W tym samym czasie do sprzedaży trafi monitor od firmy Apple, czyli Pro Display XDR. Ceny zaczną się od 4 999 USD za model standardowy i 5 999 USD za model ze szkłem nano-teksturowym, które zmniejsza odblaski. Do sprzedaży trafi również rozsławiona podstawka do owego monitora za kwotę…ehm…999 USD, a jeśli będziemy chcieli go powiesić za pomocą systemu VESA to musimy doliczyć 199 USD. Jest to oczywiście sprzęt skierowany do profesjonalistów, a nie do osoby, która będzie przeglądać jedynie internet.

Mac Pro i monitor Pro Display XDR dostępne w sprzedaży od 10 grudnia

Cezary Pagórek Miłośnik nowinek technologicznych i motoryzacji. Recenzent i dziennikarz technologiczny w serwisie Applemobile.pl. Chcesz się coś dowiedzieć? Pisz śmiało wiadomość prywatną!