Kupuj ubrania premium taniej przez aplikacje na telefonie
0

Kupuj ubrania premium taniej przez aplikacje na telefonie

0

W pociągu, w autobusie. W przerwie na lunch czy stojąc w sklepowej kolejce. Dzięki smartfonom i aplikacjom mobilnym marnowany do tej pory czas możemy wykorzystać z pożytkiem dla nas i naszej przyjemności. W końcu nie ma to jak kupić sobie nowe buty kultowej marki czy czaderskie spodnie stojąc w kolejce po zakupy w spożywczaku.. 😉

Choć to nie Polacy (38 procent), a Rumuni (kto by pomyślał, że aż 65 procent!) najczęściej dokonują zakupów w sieci używając do tego swoich smartfonów, to trend wzrostowy dla tego sposobu realizowania zamówień w sieci jest rok do roku wyraźnie rosnący. I nie ma w tym nic dziwnego.

Mało kto dzisiaj nie dysponuje smartfonem z powszechnie dostępnym pakietem internetowym, a telefon, który towarzyszy nam wszędzie i jest co raz rzadziej odkładamy na bok, możemy użyć do przeszukania ofert i wynalezienia tych najciekawszych gdziekolwiek się znajdujemy i zawsze wtedy, gdy mamy na to czas i ochotę.

Nic więc dziwnego, że najbardziej nowoczesne i prężnie rozwijające się platformy e-handlowe bardzo mocno starają się, aby ich aplikacje na smartfony były bardzo intuicyjne i zachęcające do ich użycia. Zachętą do kupowania przez telefon mogą być także specjalne akcje promocje, dostępne wyłącznie dla smartfonowych klientów…. Takie organizuje co raz więcej sklepów.

Zalando Lounge – Świetne ubrania i nie tylko, za bezcen!

Od niemal roku polscy klienci mogą zapisać się do ekskluzywnego klubu klientów Zalando Lounge, który pokochali już mieszkańcy innych krajów europejskich tworząc chyba największy klub klientów na świecie, liczący ponad 15 milionów osób. Zalando Lounge posiada dedykowaną stronę internetową https://zalando-lounge.pl, a także aplikację na smartfony. To właśnie aplikacja wydaje się być najbardziej przystępną formą realizowania zamówień, szczególnie w takiej konwencji, jaką przyjęło Zalando Lounge.

Generalnie jest to platforma oferująca nie tylko ubrania, w tym te brandów premium, ale również dodatki do domu, biżuterię czy zegarki i torby po znacząco obniżonych cenach (obniżki nawet do 80 procent!), które oferowane są w bardzo krótkich seriach i w ograniczonym przedziale czasowym. Promocja trwa nie dłużej niż 2-3 dni lub do wyprzedania, tak więc bardzo często znacznie krócej.

Uwaga! Zainstalowanie Zalando Lounge może spowodować trwałe problemy związane z niewysypianiem się! 😉 Nowa promocja pojawia się codziennie o 7 rano w dni robocze oraz o 8 w weekendy. Krótkie serie oferowanych towarów powodują, że kto pierwszy ten lepszy.

Dlatego lepiej korzystać z aplikacji na smartfon, która przypomni nam o promocjach, które wcześniej wybierzemy, a przy tym znacznie prościej przecież usiąść ze smartfonem przy porannej kawie, niż siadać specjalnie do komputera.

O tym jak dużym zainteresowaniem cieszą się wyprzedaże w Zalando Lounge przekonałem się ostatnio czekając na ofertę marki MICHAEL KORS, która miała się pojawić 10 października. Dodałem ją do przypomnień w aplikacji chcąc kupić torebkę mojej dziewczynie. W końcu zamiast płacić 1369 złotych w cenie regularnej, można ją było zamówić za 439 złotych. Nieźle, prawda?

Jednak, kiedy dowiedziałem się o klubie Zalando Lounge nie wczytywałem się za bardzo o co dokładnie w tym wszystkim chodzi. Wiedziałem tylko, że w wybrane dni można kupić coś znacznie taniej. W środę, kiedy dostałem powiadomienie o tym, że promocja na MICHAEL KORS wystartowała, ja za zakupy zabrałem się dopiero o 9:13 w czasie porannej kawy w pracy. I co? I torebka niestety była już wyprzedana.

To właśnie wtedy dowiedziałem się, że kto pierwszy, ten lepszy. Dlatego jeżeli macie coś upatrzonego, co chcecie kupić, lepiej jest wstać bardzo wcześnie rano. Szczególnie jeżeli wybrany towar jest bardzo pożądany.

Czy Zalando Lounge ma jakieś wady? Zapewne trudno Wam będzie zapanować nad domowym budżetem. Wyjątkowo niskie ceny, to nie tylko oszczędności, to także chęć kupienia jak najwięcej. W końcu żal nie kupić czegoś po takiej obniżce 😉 Drugim i tu już bardziej poważnym zarzutem może być czas dostawy.

Nieraz zamawiałem coś w Zalando i jeżeli Wy też coś tam kupowaliście, to dobrze wiecie jak szybko kurier potrafi pojawić się u Waszych drzwi z zakupami. W przypadku Zalando Lounge tak różowo nie jest. Oferowane ubrania, biżuteria czy torby to nie są jakieś tam „magazynowe leżaki” ze starych kolekcji z którymi firma nie wie co zrobić, więc się ich pozbywa, byle tylko nie musieć tego magazynować. To są bardzo często ubrania premium z najnowszych kolekcji.

W jaki sposób Zalando jest w stanie dostarczyć nowy, modny towar w takich cenach? Dropshipping. Wszystko to co znajduje się w ofercie Lounge jeszcze nie wyjechało z produkcji. Dopiero, gdy promocja się zakończy, Zalando zamawia sprzedany towar i gdy go otrzyma od producentów, przekazuje je kurierowi dla nas. Dlatego też przesyłka może do nas dotrzeć nawet po 6 tygodniach, choć tak długi termin zdarza się niezwykle rzadko.

Jednak tylko w taki sposób, rezygnując z logistyki i magazynowania możliwe jest zaoferowanie tak atrakcyjnych ofert. Tu jednak trzeba zauważyć, że w Zalando Lounge można wyświetlić albo wszystkie oferty, albo tylko tez z krótkim czasem dostawy. Te ostatnie będą dostarczane szybciej. Od Was zależy czy możecie poczekać dłużej na prawdziwe cenowe rarytasy czy też nie.

 

Link do Aplikacji: iTunes

Język interfejsu: PL

Dostępna dla iOS: Tak

 

iBood.com – codziennie coś innego 

Platforma iBood.com to chyba jedno z pierwszych globalnie znanych miejsc, w których skorzystano z krótki, ograniczonych wyprzedaży. Do niedawna w ofercie dostępny był wyłącznie… jeden towar dziennie w niesamowicie niskiej cenie. Później jednak się to zmieniło. Wprowadzono cztery kategorie produktów i tak oferowano po jednym produkcie dziennie z każdej kategorii. Są to – elektronika, dla domu, zrób to sam oraz Sport i Moda.

Dziś iBood to znacznie bardziej rozwinięta platforma wyprzedażowa, choć wciąż wierna swojej pierwotnej koncepcji, w której nadal każdego dnia można kupić jeden towar z każdej kategorii. Jednak prócz tego iBood wprowadził specjalne okresowe wyprzedaże, kiedy to wciągu kilku dni można kupić wszystko to co nie sprzedało się od ostatniej wyprzedaży.

Choć zakupy w iBood najczęściej robię po tym, gdy na moją skrzynkę wpada mail z dzisiejszą ofertą i akurat znajdę tam coś, co mnie zainteresuje, to warto również mieć zainstalowaną aplikację na smartfonie, ponieważ sklep oferuje również ekskluzywną ofertę specjalną dostępna wyłącznie dla użytkowników aplikacji.

 

Link do Aplikacji: iTunes

Język interfejsu: PL

Dostępna dla iOS: Tak

 

About You – nowy sklep kusi promocjami

Swoją całkiem przyjemną w obsłudze aplikację posiada nowy gracz na polskim rynku, firma About You. Aplikację warto zainstalować szczególnie teraz, kiedy to sklep próbuje zaistnieć na polskim rynku.

Niewątpliwie e-handel, to trudny kawałek chleba, dlatego też chcąc w ogóle zaznaczyć swoją obecność w nowym miejscu dla platformy, jakim jest Polska, About You położyło duży nacisk na promocję i wyprzedaże już od pierwszych dni uruchomienia sklepu.

Dzięki temu można obecnie kupić wiele produktów o nawet 30 procent taniej niż w cenie regularnej. Oczywiście 30 to nie nawet 80, które oferuje pierwsza opisywana aplikacja, jednak trzeba przypomnieć o czasie dostawy. Na przeceniony towar w About You nie będziemy czekać nawet ponad miesiąc.

 

Link do Aplikacji: iTunes

Język interfejsu: PL

Dostępna dla iOS: Tak

 

Oceń post
Michał Gruszka Jestem twórcą i założycielem APPLEMOBILE. Byłem dziennikarzem technologicznym i redaktorem w czasach, gdy prasa była głównym źródłem informacji. Dziś, oddany pasji pisania, tworzę głównie dla własnej przyjemności. Krytyczny fan Apple.

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *