Home Newsy Koncept ikon dla przyszłej wersji systemu OS X
Koncept ikon dla przyszłej wersji systemu OS X
0

Koncept ikon dla przyszłej wersji systemu OS X

0

Ikona

Zaprezentowany blisko rok temu system OS X Mavericks nie cieszy się dobrą opinią wśród użytkowników. Mimo niedawnej, dużej aktualizacji jakiej doczekała się platforma nadal powodem do niezadowolenia są liczne błędy i niedoróbki softwerowe.

Za parę miesięcy ujrzymy jednak kolejną wersję desktopowego oprogramowania, która zgodnie z treścią wielu plotek miała w fazie pierwszych testów posiadać nazwę kodową Syrah i całkiem odświeżony interfejs. Spekuluje się, iż nadchodzący OS X zunifikuje się z mobilną platformą, przejmując od niej niemal całkowicie stronę wizualną.

iTunes
Póki co jednak można cieszyć oko konceptami, pojawiającymi się w sieci jak grzyby po deszczu. Tym razem na światło dzienne wyszedł kolejny projekt, prezentujący wizualizację ikon trzech aplikacji wchodzących w skład stacjonarnego systemu od Apple.

MAS
Mowa o programach iTunes, Mac App Store oraz Safari. Autorem pomysłu jest Jonathan Burgon, zdaniem którego przyszłe ikony będą posiadały animowany pasek postępu. Rozwiązanie polegałaby na obrazowaniu procesów trwających właśnie w konkretnej aplikacji. Stan paska ikony zmieniałby się więc w zależności od postępu pobieranego pliku, czy też w przypadku odtwarzacza muzycznego odgrywanego utworu.
Muszę przyznać, iż taki pomysł jest całkiem ciekawy, choć stanowi rozwinięcie już obecnie istniejącego rozwiązania, dostępnego choćby w ikonie Launchpad.

Źródło: Jonathan Burgon

tags:
Krzysztof Rozengarten Jestem tu, bo lubię :-)