Kolejne informacje o świetnym debiucie Apple Pay w Polsce

Kolejne informacje o świetnym debiucie Apple Pay w Polsce

0

19 czerwca w Polsce zadebiutowała długo wyczekiwana przez użytkowników iPhone’a usługa Apple Pay. Zaraz na starcie mogli z niej skorzystać klienci aż ośmiu krajowych banków. Serwis Cashless po raz kolejny przeanalizował rynek i dostarcza nam po raz wtóry optymistycznych danych związanych z przyjęciem Apple Pay w kraju nad Wisłą.

Już kilka dni temu dostarczone informacje napawały dumą. Usługa finansowa od Apple miała się w kilka godzin po starcie naprawdę dobrze przyjąć wśród użytkowników. Swoje karty w pierwszej dobie od debiutu usługi miało [zarejestrować] blisko 30 – 40 tysięcy osób.

Aktualne dane pochodzące wprost z serwisu Cashless mówią o 200 tysiącach użytkowników wśród których największa część, bo aż 100 – 120 tysięcy posiada rachunki w mBanku. Na drugim miejscu uplasował się bank BZ WBK, gdzie swoje karty do Apple Pay dodało 30 – 40 tysięcy osób. Najniższe podium wypracował sobie bank Pekao z ilością 25 tysięcy klientów.

W najbliższych tygodniach usługa Apple Pay powinna pojawić się w banku PKO BP. Jeszcze kilkanaście dni temu szacowano, że instytucja ta wdroży jabłkowy produkt we wrześniu tego roku jednak jego popularność może mieć wpływ na przyśpieszenie prac. Niebawem wsparcie dla Apple Pay da również Euro Bank.

Wiadomo już także, iż na poważnie myślą o wsparciu dla Apple Pay banki Credit Agricole oraz ING Bank Śląski.

Źródło: Cashless

Oceń post
Krzysztof Rozengarten Jestem tu, bo lubię :-)

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *