Home Newsy Kilka nowych Informacji od firmy Intel na temat Thunderbolt 4
Kilka nowych Informacji od firmy Intel na temat Thunderbolt 4
0

Kilka nowych Informacji od firmy Intel na temat Thunderbolt 4

0

Kilka nowych Informacji od firmy Intel na temat Thunderbolt 4.

 

Firma Intel przekazał parę nowych szczegółów na temat Thunderbolt 4, który ma mieć swoją premierę jeszcze w 2020 roku. Thunderbolt 4 nie zapewni wzrostu przepustowości w stosunku do maksymalnych 40 Gb/s, które dostępne są w Tunderbolt 3. Posiadać za to będzie inne, znaczące ulepszenia. Będzie to chociażby uniwersalny kabel o długości powyżej 2 m, bez konieczności posiadania kabli aktywnych, które pomijają obsługę standardów USB w Thunderbolt 3. Obsługa dock’ów oraz innych akcesoriów z maksymalnie 4 portami Thunderbolt 4. Kable oraz porty Thunderbolt 4 są w pełni kompatybilne wstecznie z Thunderbolt 3, USB 4 oraz innymi standardami USB. Nadal będą wykorzystywać konstrukcję złącza USB-C. Thunderbolt 4 ma się pojawić po raz pierwszy w nadchodzących procesorach Intel Tiger Late dla notebooków. Osobne układy kontrolerów z serii 8000 pojawić się mają jeszcze w 2020 roku.

Wymagania certyfikacyjne Thunderbolt 4:

  • Obsługa 2 wyświetlaczy 4K lub jednego wyświetlacza 8K.
  • PCIe przy 32 Gb/s dla prędkości przechowywania do 3000 MB/s.
  • Obsługa dock’ów z maksymalnie 4 portami Thunderbolt 4.
  • Ładowanie komputera przez minimum 1 port komputera.
  • Wybudzanie komputera z trybu uśpienia przez dotknięcie klawiatury lub myszy podłączonej do stacji dokującej Thunderbolt.
  • Wymagana ochrona bezpośredniego dostępu do pamięci (DMA) oparta na technologii Intel VT-d, która pomaga zapobiegać fizycznym atakom DMA.

Kilka nowych Informacji od firmy Intel na temat Thunderbolt 4.

Mateusz Bauman Piszę o firmie Apple i nie tylko.