Kiedy można się spodziewać uruchomienia funkcji łączenia się przez satelitę na iPhonie?
0

Kiedy można się spodziewać uruchomienia funkcji łączenia się przez satelitę na iPhonie?

0

Wszystkie cztery modele iPhone’a 14 obsługują nową funkcję Emergency SOS via Satellite. Pozwala ona urządzeniom łączyć się bezpośrednio z satelitą. Dzięki temu użytkownicy mogą wysyłać wiadomości tekstowe do służb ratunkowych poza zasięgiem sieci komórkowej i Wi-Fi. Apple twierdzi, że funkcja ta zostanie uruchomiona w listopadzie. Jednak nieznany jest szczegółowa data.

Apple twierdzi, że Emergency SOS via Satellite „będzie dostępny z aktualizacją oprogramowania iOS 16 w listopadzie 2022 roku”. Biorąc pod uwagę, że iOS 16.1 został wydany pod koniec października, a iOS 16.2 ma zostać wydany w grudniu, Emergency SOS via Satellite zostanie prawdopodobnie włączona w iOS 16.1.1. Aktualizacja jest już fazie testów.

Istnieje mniejsza szansa, że ​​Emergency SOS via Satellite zostanie włączone w iOS 16.1.2. Jednak nie ma jeszcze na to dowodów. Apple prawdopodobnie chciałby uruchomić Emergency SOS via Satellite przed tygodniem amerykańskiego Święta Dziękczynienia.

Kiedy funkcja zostanie uruchomiona w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie, Emergency SOS via Satellite będzie bezpłatna przez pierwsze dwa lata. Sugeruje to, że Apple może planować pobieranie opłat za usługę w przyszłości. Apple podobno potwierdził, że funkcja zostanie rozszerzona na dodatkowe kraje do końca przyszłego roku.

źródło: macrumors.com

Oceń post

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *