Jak zrobić Jailbrek w iPhone z iOS 13.5.1? Poradnik krok po kroku Jailbreak iOS 13.5.1 w iPhone X XS 11 Pro i starszych

Jak zrobić Jailbrek w iPhone z iOS 13.5.1? Poradnik krok po kroku Jailbreak iOS 13.5.1 w iPhone X XS 11 Pro i starszych

Jak zrobić Jailbrek w iPhone z iOS 13.5.1? Poradnik krok po kroku Jailbreak iOS 13.5.1 w iPhone X XS 11 Pro i starszych

0

Jak zrobić Jailbreak w iOS 13.5.1? Tryb Jailbreak pozwala na uzyskanie praw ROOT w systemie iOS. Dzięki niemu możliwe jest modyfikowanie systemu, a co za tym idzie ulepszanie go o niedostępne w oficjalnym oprogramowaniu funkcje. Z tego poradnika dowiesz się jak zrobić Jailbreak iOS 13.5.1 (ale także starszych od wersji 12.4) krok po kroku.

Wprowadzanie telefonu w tryb Jailbreak jest bardzo łatwe. W zasadzie cała operacja odbywa się sama, bez naszego udziału. Nie niesie też za sobą żadnych większych konsekwencji, pod warunkiem, że modyfikacji dokonujemy z głową. Nie wpływa także na gwarancję – zainstalowanie oprogramowanie na czysto z poziomu iTunes powoduje usunięcie wszelkich oznak Jailbreaku i przywrócenie urządzenia do stanu fabrycznego. Oczywiście złamane zabezpieczenia iOS, to także mniejszy poziom bezpieczeństwa. Dlatego po wprowadzeniu telefonu w tryb Jailbreak, warto zmienić hasło do root, ale o tym w innym wpisie.

Instalacja aplikacji checkra1n do łamania zabezpieczeń

Najlepiej pobrać najnowszą wersję checkra1n, która jest dostępna. Ten artykuł powstał na bazie checkra1n 10.2. Aplikacje checkra1n pobierzecie ze strony projektu.

Po pobraniu i zainstalowaniu oprogramowania, należy uruchomić program. Jeżeli program nie chce się uruchomić, zapewne macie włączone zabezpieczenie Gatekeeper na Waszych Macach. Tu znajdziecie krótki opis jak wyłączyć Gatekeeper na macOS. Gdy aplikacja się uruchomi, będzie wyglądać o tak:

Checkra1n 0.10.2 aktualnie posiada pełne wsparcie dla iOS 13.5 i starszych. Jednak dla iOS 13.5.1 jest już wersja testowa, która działa bardzo stabilnie. By skorzystać z wersji testowej dla iOS 13.5.1, wystarczy w programie Checkra1n nacisnąć Options, a następnie w wyświetlonym oknie zaznaczyć ptaszkiem Allow untested iOS/iPadOs/tvOs version.

Polecam również odznaczenie ptaszka przy Dark Blockchain. Dlaczego nie wiem, ale cholera wie co to za blockchain i może lepiej nie brać w tym udziału 😉 Następnie wciskamy Back. W telefonie wyłączamy funkcję Find My iPhone (Ustawienia > IMIE I NAZWISKO > Lokalizator> Znajdź mój iPhone > Wyłącz ) i podłączamy nasz telefon, w którym wcześniej dobrze jest mieć zrobioną kopię zapasową. Telefon zostanie wykryty.

Wciskamy Start. Program poinformuje nas planszą o ryzyku. Wciskamy OK.

Kolejna plansza jest czysto informacyjna. Wciskamy Next. Telefon przełączy się w tryb Recovery z komputerem i kabelkiem na ekranie.

Kolejny ekran, to informacja o tym, że musimy ręcznie wprowadzić telefon w tryb serwisowy DFU. To w zasadzie jedyna, ale najtrudniejsza część dla nieobytych użytkowników, gdyż wymaga precyzyjnego wykonywania wyświetlonych w języku angielskim komend. Tu w zależności od podłączonego telefonu komendy będą inne (inne przyciski do naciskania). Wyświetlone komendy na poniższym ekranie są dla modelu 7. Należy wcisnąć Start i wykonywać pogrubione komendy zgodnie z tym, co wyświetla aplikacja.

Jeżeli nie uda się Wam za pierwszym razem, to bez stresu. Tylko tym, którzy to robili wielokrotnie się udaje ;-). W przypadku nieprawidłowego wykonywania komend na końcu pojawi się błąd o wprowadzeniu urządzenia w tryb DFU. Wystarczy zacząć od nowa, aż do skutku. Gdy telefon zostanie wykryty w trybie DFU. pojawi się komunikat o sukcesie, a program rozpocznie pracę.

Na ekranie telefonu pojawią się informacje o wykonywanych komendach wprowadzania urządzenia w tryb Jailbreak.

Całość będzie trwała kilkadziesiąt sekund. Po zakończeniu procesu wprowadzania w tryb Jailbreak, pojawi się informacja o zakończeniu, a telefon uruchomi się ponownie.

Na ekranie telefonu pojawi się ikona checkra1n. Sprawdzamy czy nasz telefon jest podłączony do Wifi. Jeżeli tak, to uruchamiamy ją.

Po uruchomieniu włączy nam się loader pozwalający zainstalować Cydię – taki AppStore dla złamanych telefonów z iOS. To dzięki niemu będziemy mogli instalować wtyczki i modyfikacje.

Dotykamy ikonę Cydia, a następnie potwierdzamy Install Cydia. Cydia zostanie zainstalowana.

To już koniec. Twój iPhone z iOS 13.5.1 jest złamany w trybie Jailbreak. Możesz zacząć instalować modyfikacje.

Pamiętaj, że na naszej stronie opisujemy ciekawe i bezpieczne wtyczki, które można znaleźć w Cydii Zachęcamy do przeglądania naszych zasobów.

Jak zrobić Jailbreak w iPhone z iOS 13.5.1?

5/5 - (5 votes)
Michał Gruszka Właściciel AppleMobile.pl, dziennikarz magazynu Mobility, były redaktor naczelny iStyle Magazine - pierwszego w Polsce magazynu dla fanów APPLE. Na co dzień serwisuję Wasz iPhone'y, iPad'y i iPody.

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.