Jak zarządzać eSIM w iPhone XS XR i XS Max? Podpowiadamy

Jak zarządzać eSIM w iPhone XS XR i XS Max? Podpowiadamy

0

Kiedy we wrześniu gigant z Cuppertino pokazał na konferencji sprzętowej nowego iPhone XS i XS max, oraz XR już wiedziałem że większa jego wersja będzie moja. W jednej z plansz pokazu podczas prezentacji pokazano że będzie to w końcu dual SIM, to utwierdziło mnie w przekonaniu że w końcu to zrobili, wsłuchali się w głos ludzi, ludzi zwykłych, ludzi biznesu, w zasadzie w każdych kręgach znajdzie się osoba która uzna i używa dual SIM. Jak zwykle Apple zrobiło to po swojemu, dzieląc świat na CHINY i resztę świata, dając chińczykom prawdziwy fizyczny dual SIM, a nam  –  reszcie świata coś nowego: jedną kartę fizyczną a drugą eSim. Jak tym zarządzać z poziomu telefonu?

Na początku myślałem, dlaczego nie fizyczny dual SIM ale wydaje mi się, że Apple chce zmusić tym posunieciem operatorów do porzucenia w przyszłości zwykłych kart SIM. Apple robi to dobrze, nie zmusiło od razu do zmiany, ale dało klientom nowość zrobioną dobrze. Po konferencji mój entuzjazm lekko opadł, gdyż żaden z operatorów w Polsce nie oferował jeszcze nowego standardu eSim, owszem były plany, ale tylko ORANGE zdeklarował że do końca roku wprowadzi eSim. Tak też się stało i pewnej grudniowej środy, pojawiły się informacje że eSim już można aktywować na sprzętach z logo nagryzionego jabłuszka. Z uwagi na świeżość tematu, informacja na stronie orange była lakoniczna i niewiele wniosła, zadzwoniłem na infolinię, a tam dowiedziałem się że trzeba mieć nową wersję mój-orange, i że aktualnie jest tylko na zaproszenie. Trafiłem na rzeczowego konsultanta w Orange i już po 15 minutach miałem na e-mailu zaproszenie do nowego mój-orange. Zabrałem się za konfigurację i tutaj trzeba zwrócić uwagę, na kilka  faktów.

1. Musisz mieć aktywną standardową kartę SIM, w dowolnym telefonie – ważne do odebrania kodu autoryzacyjnego z orange (nie odbierzesz kodu, nie dostaniesz eSim)

2. Fizyczna karta przestanie działać i należy ją zniszczyć, aby Twoje dane nie wpadły w niepowołane ręce.

Konfiguracja jest bajecznie prosta, na stronie Mój-Orange wchodzimy w ostatnią zakładkę na stronie na dole: Plan taryfowy i karta SIM:

zarządzanie eSIM w iPhone X, XR i XS Max

Klikamy w akcje, zaznaczamy chęć zmiany karty obecnej na eSim i naciskamy dalej.

zarządzanie eSIM w iPhone X, XR i XS Max

Musimy przeklikać dalej przez kolejne informacyjne strony, aż dotrzemy do:

zarządzanie eSIM w iPhone X, XR i XS Max, krok 3

Strony z autoryzacją SMS,

zarządzanie eSIM w iPhone X, XR i XS Max, krok 4

Następnie ukaże się nam nasz nowy profil, który za chwilę zeskanujemy w naszym iPhone, po czym przeprowadzimy dalszą konfigurację:

zarządzanie eSIM w iPhone X, XR i XS Max, krok 5

Teraz milsza część konfiguracji, bo już w naszym iPhone:

Aby aktywować kartę eSIM na iPhone wchodzimy w Ustawienia, w zakładce Sieć komórkowa należy wybrać opcję Dodaj plan sieci komórkowej.

zarządzanie eSIM w iPhone X, XR i XS Max, krok 6

Uruchomi się aparat aby zczytać kod QR. Po jego zeskanowaniu uruchomi się konfiguracja karty, smartfon  zapyta, czy na pewno chcemy dodać nowy plan do karty eSIM. Po uruchomieniu eSim cyfrowa karta wciąż będzie zablokowana, musimy podać PIN i voila.

Po jego zeskanowaniu uruchomi się konfiguracja karty, smartfon  zapyta, czy na pewno chcemy dodać nowy plan do karty eSIM. Po uruchomieniu eSim cyfrowa karta wciąż będzie zablokowana, musimy podać PIN i voila. Jak przystało na Apple późniejsza konfiguracja jest również prosta i przyjemna, można dowolnie włączać i wyłączać każdą z kart z osobna. Można zmieniać ustawienia z której karty domyślnie są wykonywane połączenia, orazz której ma być domyślnie internet. Jeśli zależy nam na ciągłym dostępie do internetu, możemy włączyć przełączanie sieci i gotowe, żadne powiadomienie nas nie ominie. Poniżej kilka zrzutów, które same za siebie mówią, że jest to zrobione prosto i intuicyjnie.

Zalety nowej karty eSim w iPhone:

  1. Konfiguracja jest prosta, ponoć w przyszłości w kartoniku z kartą SIM ma być już kod QR
  2. W końcu można mieć dwa numery np służbowy i prywatny na naszym ulubionym sprzęcie
  3. Genialnie rozwiązana konfiguracja, prosto i intuicyjnie.
  4. Jeśli nie masz dwóch numerów, to możesz z eSim uczynić sobie zabezpieczenie w razie kradzieży. Aktywujesz sobie drugą kartę i włączasz ją bez PINu w razie kradzieży przy mało rozgarniętym osobniku może namierzysz iPhone, bo będzie cały czas w sieci, pomimo wyrzucenia przez delikwenta fizycznej karty SIM.

Wady nowej karty eSim w iPhone:

  1. Apple nie rozwiązało jeszcze problemu braku informacji o połączeniu, które przychodzi podczas rozmowy z drugiej linii
  2. Jeśli stracisz telefon, albo oprogramowanie padnie, to po nową kartę musisz udać się do salonu ORANGE.
5/5 - (1)
Michał Gruszka Właściciel AppleMobile.pl, dziennikarz magazynu Mobility, były redaktor naczelny iStyle Magazine - pierwszego w Polsce magazynu dla fanów APPLE. Na co dzień serwisuję Wasz iPhone'y, iPad'y i iPody.

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *