Home Newsy Jak zarchiwizować wiadomości iMessages za pomocą Automatora?
Jak zarchiwizować wiadomości iMessages za pomocą Automatora?
0

Jak zarchiwizować wiadomości iMessages za pomocą Automatora?

0

Od momentu wydania systemów iOS 11 i macOS Sierra kopie zapasowe iMessage zapisywane są automatycznie na iCloud. Jeśli jednak nie korzystasz z iCloud lub wolisz mieć pełną kontrolę nad robieniem kopii zapasowych, możesz je robić sam. Pomoże ci w tym prosty skrypt utworzony przy pomocy Automatora.

Jak zarchiwizować wiadomości iMessages za pomocą Automatora?

 1. Upewnij się, że twój Mac i iPhone są zalogowane to tego samego konta Apple ID.
 2. Przed zrobieniem kopii wiadomości uruchom aplikację iMessage na Macu, by pobrały się wszystkie rozmowy prowadzone przez iMessage na iPhone.
 3. Otwórz aplikację Automator
 4. Wybierz Nowy dokument

 5. W oknie Wybierz typy dokumentu wybierz Alarm Kalendarza i kliknij Wybierz
 6. Z listy Czynności wybierz Pliki i foldery, a następnie przeciągnij akcję Pobierz określone rzeczy Findera w pole z prawej strony.

Kliknij przycisk Dodaj i wybierz katalog Messages, który znajdziesz w katalogu Library. Potwierdź swój wybór klikając Dodaj.

Wskazówka: ze względów bezpieczeństwa katalog Library może być ukryty; jeśli nie widzisz go na liście katalogów, uruchom terminal i wpisz komendę chflags nohidden ~/Library [enter]; od tego momentu katalog Library będzie widoczny w Finder do czasu kolejnego uaktualnienia systemu macOS.

 1. Przeciągnij akcję Utwórz archiwum. W polu Zachowaj jako możesz wpisać nazwę pod jaką zostanie zapisane archiwum. Jeśli pole pozostawisz puste, archiwum automatycznie uzyska nazwę Messages. Z listy Gdzie możesz wybrać lokalizację, w której zostanie zapisane archiwum.
 2. Przeciągnij akcję Zmień nazwy rzeczy z Findera. W tym kroku nie zmieniaj żadnych ustawień.
 3. Kliknij przycisk Uruchom. Jeśli wszystko działa poprawnie, w wybranej przez ciebie lokalizacji pojawi się plik Messages/data.zip.
 4. Teraz wciśnij kombinację klawiszy cmd + S i zachowaj Alarm Kalendarza pod nazwą Kopia wiadomości iMessage.
 5. Poczekaj aż uruchomi się aplikacja Kalendarz. Następnie kliknij w przycisk Kalendarze i z listy wybierz Automator.
 6. Kliknij dwukrotnie na wydarzeniu Kopia wiadomości iMessage i w polu Powtórz wybierz częstotliwość z jaką mają być wykonywane kopie wiadomości i potwierdź zmiany wciskają OK. Wyświetli się okno Zmieniasz wydarzenie powtarzające się, kliknij na przycisk Wszystkie. Od tego momentu w wybranym przez ciebie czasie będzie automatycznie tworzona kopia wiadomości iMessage.