Jak wykonać bootowalny pendrive z systemem macOS Mojave?

Jak wykonać bootowalny pendrive z systemem macOS Mojave?
0

Podpowiadamy szczegółowo krok po kroku, jak wykonać bootowalny pendrive z systemem macOS Mojave?

W tym poradniku opisze, jak utworzyć dysk instalacyjny z systemem macOS Mojave 10.14 Beta.

Umożliwi to wykonanie czystej instalacji lub instalację na wielu komputerach.

Potrzebna będzie aplikacja instalacji macOS Mojave Beta ze sklepu Mac App Store oraz pendrive o pojemności 8 GB.

Poradnik krok po kroku wykonywania bootowalnego pendrive z systemem macOS Mojave:

  1. Jeśli nie masz jeszcze zainstalowanej aplikacji MacOS Mojave Beta, zarejestruj się w Publicznym Programie Beta, aby pobrać Publiczne Narzędzie Dostępu do Bety. Informację na ten temat znajdziesz Tutaj.Zainstaluj narzędzie, które przekieruje Cię do Mac App Store w celu pobrania pełnego instalatora Mojave Beta.
  2. Po zakończeniu pobierania Mac uruchomi go. Zamknij instalator, i sprawdź czy znajduję się w folderze Aplikacje. Jeśli umieściłeś go w innym miejscu na komputerze, przenieś go z powrotem do folderu Aplikacje. Zmień nazwę lub jeżeli już taka jest to ją pozostaw na: Install macOS Mojave Beta.app.
  3. Podłącz pendrive’a o pojemności 8 GB do komputera Mac. Jeśli nie jest on sformatowany w GUID Partition Map i Mac OS Extended (Journaled), możesz uruchomić aplikację Narzędzia dyskowe i sformatować go. Spowoduje to wyczyszczenie wszystkich danych z niego.
  4. Aby uczynić ten przewodnik nieco łatwiejszym, nazwijmy pendrive’a po prostu „USB”.
  5. Teraz otwórz aplikację Terminal i wklej następującą komendę: sudo /Applications/Install\ macOS\ Mojave\ Beta.app/Contents/Resources/createinstallmedia –volume /Volumes/USB –nointeraction –downloadassets To spowoduje użycie aplikacji Mojave Beta do utworzenia instalatora na wybranym pendrivie. Jeżeli zmieniono nazwę „Install macOS Mojave Beta.app” lub „USB” pendrive’a na coś innego to musisz zmodyfikować polecenie, aby pasowało do wybranych nazw. Podobnie, jeśli przeniesiesz instalator z folderu Aplikacji, musisz zmienić powyższe polecenie, aby wyświetlić nową ścieżkę do pliku.
  6. Po wyświetleniu powiadomienia wpisz hasło administratora.
  7. Po przesłaniu plików na pendrive zostanie ponownie pokazany na pulpicie, a w Terminalu zostanie wyświetlona informacja o zakończeniu.

Oceń post

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *