Home Newsy Jak wyczyścić historię wyszukiwania w Safari na iPhonie na trzy różne sposoby
Jak wyczyścić historię wyszukiwania w Safari na iPhonie na trzy różne sposoby

Jak wyczyścić historię wyszukiwania w Safari na iPhonie na trzy różne sposoby

0

Każdy z nas wyszukuje w Internecie różne informacje. Czasami odwiedziny na niektórych stronach chcielibyśmy utrzymać w tajemnicy. Z Safari zachowanie prywatności jest łatwe. Aplikacja pozwala usunąć historię odwiedzanych stron szybko i to na kilka różnych sposobów.

Apple przykłada dużą wagę do prywatności. Użytkownicy gadżetów z logo nadgryzionego jabłka mają do dyspozycji kilka różne narzędzia ułatwiające zachowanie w tajemnicy aktywności internetowej. Najlepszym tego przykładem jest aplikacja Safari. Bez względu na powód, historię wyszukiwania w przeglądarce Safari usuniesz w bardzo prosty sposób.

Jak usunąć jedną stronę z historii wyszukiwania?

Jeśli „przez przypadek” wszedłeś na stronę, do której wolisz się nie przyznawać, możesz usunąć ją i tylko ją z historii odwiedzanych adresów. Jest to bardzo dobry sposób, w momencie, gdy twoja druga połowa jest bardzo dociekliwa, i w dodatku lubi przeglądać Twoją aktywność w Internecie. Wyczyszczenie całej historii jest podejrzane i nasuwa pytania. Usunięcia jednego adresu nikt nie zauważy.

Aby usunąć jeden adres z historii odwiedzanych stron:

 1. Otwórz aplikację Safari
 2. Kliknij na ikonkę Historia. Znajdziesz ją na dole ekranu. Wygląda jak otwarta książka.
 3. Przewiń listę wyświetlonych stron aż pojawi się tak, która chcesz usunąć. Przesuń lekko palcem w lewo i kliknij przycisk Usuń, lub przesuń energicznie od prawej do lewej strony ekranu i strona zostanie usunięta bez pytania.

Jak usunąć przeglądane strony w określonym przedziale czasu?

Szykujesz dla swojej drugiej połowy prezent-niespodziankę? Odwiedzałeś kilka internetowych sklepów, co może naprowadzić ją na ślad? A może przeglądałeś ogłoszenia z ofertami pracy i chcesz uniknąć kłopotliwych pytań? Żaden problem! Safari pozwala usunąć historię odwiedzanych stron z wybranego przez ciebie przedziału czasu.

Aby usunąć godzinę, dzień lub kilka dni z historii wyszukiwania:

 1. Otwórz aplikację Safari
 2. Kliknij na ikonkę Historia. Znajdziesz ją na dole ekranu. Wygląda jak otwarta książka.
 3. Z dolnego menu wybierz Wyczyść
 4. Z menu wybierz jak długi okres ma być usunięty z historii wyszukiwania. Do wyboru masz opcje: z ostatniej godziny, z dzisiaj, z dzisiaj i wczoraj, od zawsze.

Jak usunąć całą historię przeglądanych stron?

Zamierzasz sprzedać telefon lub oddać go innemu członkowi rodziny? A możesz musisz zwrócić służbowy telefon swojemu szefowi? Użyj funkcji usuwania historii i danych. Dzięki niej usuniesz z telefonu nie tylko historię odwiedzanych adresów, ale także dane z witryn np.  ciasteczka, zapisane hasła itp.

Aby usunąć całą historię przeglądanych stron:

 1. Otwórz aplikację Ustawienia
 2. Przewiń ekran w dół i znajdź ikonkę Safari i kliknij ją
 3. Przewin ekran w dół do sekcji Prywatność i ochrona, następnie kliknij opcję Wymaż historię i dane witryn
 4. Potwierdź chęć usunięcia danych klikając na przycisk Wymaż historię i dane. Pamiętaj, że to spowoduje usunięcie ciasteczek więc będziesz musiał wprowadzać na witrynach nazwy użytkownika i hasła.

Jak wyczyścić historię wyszukiwania w Safari na iPhonie na trzy różne sposoby

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *