Home Artykuły Jak włączyć powiadomienia o wiadomościach od ważnych kontaktów w trybie „Nie przeszkadzać”
Jak włączyć powiadomienia o wiadomościach od ważnych kontaktów w trybie „Nie przeszkadzać”

Jak włączyć powiadomienia o wiadomościach od ważnych kontaktów w trybie „Nie przeszkadzać”

0

Tryb Nie przeszkadzać bywa bardzo pomocny, gdy potrzebujemy chwili spokoju. W dodatku pozwala na przyjmowanie połączeń od wybranych osób, więc mamy pewność, że uciekniemy telemarketerom czy współpracownikom, ale w dalszym ciągu będziemy dostępni dla najbliższych. Niestety zasada ta dotyczy jedynie połączeń głosowych. iPhone w trybie Nie przeszkadzać nie będzie informował o żadnych wiadomościach, nawet od osób dodanych do grupy ulubione. Jednak jest sposób by to zmienić.

Tryb Nie przeszkadzać działa nieco specyficznie i niekonsekwentnie. O ile telefon powiadomi nas o połączniu od osoby z grupy Ulubione, tak w przypadku wiadomości ekran nie zostanie podświetlony, a telefon nie poinformuje nas ani dźwiękiem, ani wibracją. W niektórych przypadkach może to być bardzo kłopotliwe np. gdy jesteśmy na spotkaniu, ale czkamy na ważną wiadomość od członka rodziny. Nie będą w stanie poinformować nas dyskretnie. Na całe szczęście można skorzystać z mało znanej funkcji W nagłych wypadkach, dzięki której, nie ominie nas żadna ważna wiadomość.

Aby włączyć funkcję W nagłych wypadkach w Wiadomościach

Uruchom aplikację Wiadomości i wybierz wątek konwersacji z osobą, dla której chcesz włączyć powiadomienia. Następnie dotknij nazwy osoby, która widoczna jest u góry ekranu. Na karcie kontaktu dotknij ikony Informacje. Na kolejnej karcie dotknij przycisku Edycja, widocznego w prawym górnym rogu ekranu. Przejdź do sekcji z dzwonkami i dotknij SMS/MMS.

Na ekranie na samej górze zobaczysz opcję W nagłych wypadkach. Przesuń widoczny przy niej suwak w prawo. Jeśli chcesz możesz przy okazji wybrać niestandardowe alerty, wystarczy, że dotkniesz opcji Wibracja lub Dźwięki alertów i z listy wybierzesz interesujący cię styl powiadomień. Po zakończeniu edycji naciśnij OK, oraz OK na kolejnej karcie, aby zapisać wprowadzone zmiany.

Gdy wrócisz do strony kontaktu, zauważysz teraz nową sekcję z dźwiękiem SMS/MMS, pod którą pojawi się komunikat W nagłych wypadkach włączone wraz z wybranymi niestandardowymi alertami dźwiękowymi lub wibracjami, jeśli takie ustawiłeś.

Aby włączyć funkcję W nagłych wypadkach w Kontaktach

Uruchom aplikację Kontakty, następnie dotknij nazwy osoby, dla której chcesz włączyć powiadomienia. Na karcie kontaktu dotknij przycisku Edycja, widocznego w prawym górnym rogu ekranu. Przejdź do sekcji z dzwonkami i dotknij SMS/MMS. Na ekranie na samej górze zobaczysz opcję W nagłych wypadkach. Przesuń widoczny przy niej suwak w prawo. Jeśli chcesz możesz przy okazji wybrać niestandardowe alerty, wystarczy, że dotkniesz opcji Wibracja lub Dźwięki alertów i z listy wybierzesz interesujący cię styl powiadomień. Po zakończeniu edycji naciśnij OK, oraz OK na kolejnej karcie, aby zapisać wprowadzone zmiany i zamknij aplikację Kontakty.

Teraz za każdym razem, bez względu na to, czy tryb Nie przeszkadzać włączysz ręcznie, czy włączy się automatycznie zgodnie z ustalonym wcześniej harmonogramem usłyszysz i/lub poczujesz alerty od kontaktów z listy W nagłych wypadkach, gdy wyślą Ci wiadomości tekstowe lub iMessages. Także ekran Twojego iPhone’a zostanie automatycznie podświetlony, jeśli iPhone będzie akurat zablokowany.

Uwaga: Jeśli zdecydujesz się ustawić sam wątek konwersacji na Nie przeszkadzać, nie będziesz otrzymywać żadnych alertów dźwiękowych ani wibracyjnych, nawet jeśli jest to kontakt W nagłych wypadkach. Ekran twojego iPhone się nie podświetli, a na ekranie blokady nie otrzymasz żadnego powiadomienia, ponieważ opcja wyciszenia wątku jest opcją nadrzędną.

Jak włączyć powiadomienia o wiadomościach od ważnych kontaktów w trybie „Nie przeszkadzać”

tags:

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.