Home Newsy Jak używać Spotify na Apple TV
Jak używać Spotify na Apple TV
0

Jak używać Spotify na Apple TV

0

Użytkownicy Apple TV w końcu doczekali się aplikacji Spotify na tvOS. Od teraz muzyki z serwisu Spotify można słuchać bezpośrednio na TV, bez użycia iPhone.

Aplikacja Spotify na Apple TV niestety ustępuje swojej wersji na iOS pod względem funkcjonalności. Jednak jest całkiem przyjemna w obsłudze i mniej zaawansowanym użytkownikom w zupełności wystarczy.

W poniższym wpisie znajdziesz instrukcję krop po kroku jak zainstalować i uruchomić aplikację Spotify na Apple TV oraz przegląd najważniejszych funkcji aplikacji.

Jak zainstalować Spotify na Apple TV?

 1. Uruchom aplikację App Store na Apple TV
 2. Z górnego menu wybierz Aplikacje, następnie przejdź do sekcji Bezpłatne. Kliknij w ikonę Spotify: Music and Podcasts
 3. Otworzy się strona informacyjna aplikacji. Kliknij przycisk Pobierz. Nie przejmuj się dopiskiem Zakupy w aplikacji. Aplikacja Spotify jest bezpłatna, a abonamentu premium póki co nie można kupić przez App Store, więc nie grozi ci obciążenie karty płatniczej.
 4. Na kolejnym ekranie potwierdź chęć pobrania aplikacji Spotify
 5. Podaj hasło do swoje konta Apple ID
 6. Uruchom aplikację Spotify. Za pierwszym razem będziesz musiał przeprowadzić procedurę parowania swojego konta Spotify z Apple TV. Na ekranie powitalnym kliknij przycisk Zaloguj się.
 7. Aplikacja wyświetli kod aktywacyjny.
 8. Za pomocą przeglądarki w komputerze lub iPhone wejdź na stronę spotify.com/pair, następnie zaloguj się na swoje konto Spotify.
 9. Na kolejnym ekranie podaj kod wyświetlany przez aplikację na Apple TV i kliknij przycisk Łączenie.
 10. Potwierdź kraj, klikając przycisk Łączenie.
 11. Jeśli procedura parowania Apple TV z kontem Spotify przebiegnie pomyślne, w przeglądarce ukaże się komunikat Urządzenie zostało połączone. Możesz zamknąć stronę i zacząć korzystać ze Spotify na Apple TV

Jak używać Spotify na Apple TV?

Główne menu aplikacji

Główne menu aplikacji składa się z czterech opcji: home, biblioteka, szukaj i ustawienia.
Wybranie opcji home przenosi do ekranu głównego, podzielnego podobnie jak w przypadku aplikacji na iPhone, na sekcje: ostatnio odtwarzane, przygotowano dla… , propozycje na podstawie ostatnich odtworzeń, powrót do przeszłości, najlepsze utwory wykonawcy.

Opcja biblioteka wyświetla zapisane playlisty oraz albumy.

Opcja szukaj pozwala na wyszukiwanie piosenek wg. tytułów lub wykonawców a także na przeglądanie utworów pogrupowanych według gatunków muzycznych.

Opcja ustawienia kryje umowy licencyjne, politykę prywatności oraz przycisk wylogowania.

Odtwarzanie utworów

Po wybraniu playlisty lub wykonawcy wyświetla się lista utworów. Korzystając z przycisku odtwarzaj, można włączyć odtwarzanie wszystkich utworów z list w kolejności, w jakiej są wyświetlone.

Aby odtworzyć konkretny utwór, należy wybrać go za pomocą pilota i kliknąć lub wcisnąć przycisk play na pilocie.