Jak użyć eSIM? Jak uruchomić eSIM w Orange? Wszystko o eSIM w iPhone XS i XS Max

Jak użyć eSIM? Jak uruchomić eSIM w Orange? Wszystko o eSIM w iPhone XS i XS Max

0

Wrześniowa konferencja wzbudziła sporo zamieszania, szczególnie gdy ujawniono fakt, iż tegoroczne modele iPhone’ów będą obsługiwać dual sim. Niestety fizycznie drugą kartę umieścimy tylko na rynku chińskim, reszta świata otrzymała możliwość z korzystania z e-sim, czyli czegoś co nas w Polsce za bardzo nie interesowało z jednego powodu, funkcja nie była u nas wspierana przez operatorów sieci komórkowych. Do czasu. Kilka miesięcy temu oOrange ujawniło, że pracuje nad wprowadzeniem obsługi „kart” e-sim do końca bieżącego roku. Koniec prac zakończył się dnia dzisiejszego i klienci już mogą korzystać z korzyści jaki daje nam posiadanie dodatkowego numeru w tym samym urządzeniu.

Jak uruchomić eSIM w Orange

Jak działa technologia kart eSIM?

Zupełnie inaczej, niż w przypadku klasycznych kart sim, które są fizyczne i można je swobodnie dotknąć, tak w przypadku eSim nie mamy takiej możliwości. Działa to na zasadzie, iż cały moduł odpowiedzialny za działanie technologi zamontowany jest na stałe na płycie głównej i nie ma możliwości jej wyjęcia i przełożenia. Tak samo jak w przypadku standardowego dual sim, możemy zarządzać samodzielnie każdym z numerów jakie umieszczone są aktualnie w urządzeniu. W skrócie – działa tak samo, tylko sama „karta” nie jest fizyczna.

eSIM w Orange w iPhone XS i XS Max

Jakie Orange wspiera urządzenia

Aktualnie Orange wspiera trzy urządzenia Apple – iPhone Xs, iPhone Xs Max i iPhone Xr. Narazie nic nie wiadomo o innych urządzeniach wspierających omawianą technologię. W Polsce Apple nie wprowadził AppleWatch’a LTE umożliwiającego bezprzewodowy transfer danych, co jest zapewne odpowiedzią dlaczego i on nie znalazł się na liście. Bardzo prawdopodobne, że zmieni się to w przyszłości, gdy Apple zauważy że na naszym rynku zaczyna się w końcu coś dziać w temacie eSim. Samo orange podkreśla, że będzie sukcesywnie poszerzać listę wspierających urządzeń, także to tylko kwestia czasu gdy większość sprzętów nie tylko tych od Apple będzie wspierane.

eSIM w Orange w iPhone XS i XS Max

Jak wygląda instalacja eSim Orange w iPhone?

Wszystko jest banalnie proste i nawet łatwiejsze niż w przypadku instalacji fizycznej, standardowej karty SIM. Wszystko co musimy zrobić to zeskanować kod QR otrzymany od operatora sieci. Wtedy uzyskujemy dostęp do numeru i bezproblemowo możemy zarządzać w ustawieniach obydwiema kartami SIM.

Jak wygląda instalacja eSim Orange w iPhone

Dla kogo jest dostępna nowa technologia?

W chwili obecnej z dóbr jakie daje technologia eSim mogą skorzystać wszyscy abonenci sieci Orange. Są to zarówno klienci biznesowi jak i indywidualni, także dla tych korzystających z usług prepaid. Na kartę eSim mogą przejść klienci indywidualni w momencie wybierania planu taryfowego lub przedłużania umowy. Wszystkich formalności można dokonać telefonicznie lub internetowo, a także podczas stacjonarnej wizyty w salonie Orange, oraz w serwisie „Mój Orange”. Standardową kartę eSim mogą wymienić również klienci biznesowi i klienci usług prepaid, ale tylko po ówczesnym otrzymaniu standardowej, klasycznej karty sim, która wymieniana jest potem na eSim.

Jak wygląda instalacja eSim Orange w iPhone

Koszt wymiany karty na eSim

Cena jaką przyjdzie nam zapłacić za eSim wynosi 0 zł, ale tylko w przypadku pierwszych pięciu wymian, kolejne będą kosztować zainteresowanych 25 zł, co i tak nie jest ceną z kosmosu. Dotyczy to również powrotu z eSim na klasyczną kartę sim. Orange podkreśla również, że w pzypadku uszkodzenia urządzenia z eSim, wymiana na standardową karte sim będzie darmowa.

Koszt wymiany karty na eSim w Orange

Oceń post
Cezary Pagórek Miłośnik nowinek technologicznych i motoryzacji. Recenzent i dziennikarz technologiczny w serwisie Applemobile.pl. Chcesz się coś dowiedzieć? Pisz śmiało wiadomość prywatną!

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *