Home Newsy Jak sterować Spotify przy pomocy Siri
Jak sterować Spotify przy pomocy Siri
0

Jak sterować Spotify przy pomocy Siri

0

W ciągu ostatnich kilku tygodni Apple zafundowało swoim użytkownikom wiele niespodzianek. Do tych miłych należy między innymi obsługa Spotify przy pomocy Siri.

Choć w dalszym ciągu nie doczekaliśmy się Siri po polsku to obsługa głosowa Spotify po angielsku nie jest trudna. Dostęp do Spotify przez Siri ucieszy głównie użytkowników CarPlay, którzy do tej pory mogli kontrolować głosem jedynie muzykę odtwarzaną z serwisu Apple Music. Teraz bez odrywania rąk od kierownicy można sterować także Spotify.

Poniżej znajdziesz listę komend niezbędnym do głosowej obsługi Spotify. Te bardziej zaawansowane wymagają dostępu do Spotify Premium.

Przed pierwszym użyciem komend głosowych do sterowania Spotify, system poprosi o zgodę na współpracę Siri ze Spotify. Wystarczy kliknąć Yes w wyświetlonym oknie dialogowym.

Udzieloną zgodę możesz w każdym momencie odwołać. Wystarczy wejść w Ustawienia, wybrać Siri i wyszukiwanie, na liście aplikacji odszukać Spotify i wyłączyć opcję Używaj z Poproś Siri.

Komendy do wyboru utworów

Play my music on Spotify: Zaczyna losowo odtwarzać utwory z twojej biblioteki, tworząc na ich podstawie stację radiową.

Play my liked songs on Spotify: Zaczyna odtwarzać utwory z listy „ulubione” w losowej kolejności.

Play something on Spotify: Zaczyna odtwarzać losowej utwory z playlist Spotify.

Play [nazwa piosenki] on Spotify: Zaczyna odtwarzać utwór o który poprosiłeś, a następnie utwory rekomendowane przez Spotify.

Play [nazwa piosenki] by [nazwa wykonawcy] on Spotify: Zaczyna odtwarzać konkretny utwór, w wykonaniu konkretnego artysty, a następnie utwory rekomendowane przez Spotify. Komenda pomocna, gdy nazwa utworu jest popularna i w bazie jest kilka piosenek o tym samym tytule.

Play [nazwa wykonawcy] on Spotify: Zaczyna odtwarzać utwory konkretnego wykonawcy.

Play [nazwa playlisty] on Spotify: Zaczyna odtwarzać konkretną playlistę z twojej biblioteki. W przypadku, gdy w twojej bibliotece brak playlisty o takiej nazwie, Spotify przeszuka bazę danych playlist utworzonych przez inne osoby.

Play my [nazwa playlisty] playlist on Spotify: Zaczyna odtwarzać konkretną playlistę z twojej biblioteki. Jeśli playlist o tej nazwie nie zostanie odnaleziona w twojej bibliotece, komenda będzie anulowana.

Play [nazwa albumu] on Spotify: Zaczyna odtwarzać w losowej kolejności piosenki z konkretnego albumu.

Play [nazwa albumu] by [nazwa wykonawcy] on Spotify: Zaczyna odtwarzać piosenki z konkretnego albumu , konkretnego artysty w losowej kolejności. Komenda pomocna, gdy nazwa albumu jest popularna i w bazie jest kilka albumów o tym samym tytule.

Play the latest album by [nazwa wykonawcy] on Spotify: Zaczyna odtwarzać utwory z najnowszego albumu konkretnego wykonawcy.

Play the first album by [nazwa wykonawcy] on Spotify: Zaczyna odtwarzać utwory z najstarszego albumu konkretnego wykonawcy.

Play [gatunek] music on Spotify: Zaczyna odtwarzać utwory należąc do konkretnego gatunku muzycznego z playlist Spotify. W miejsce [gatunek] należy wstawić jeden z następujących: rock, classical, indie, chill, krautrock, inspiring, pop, dance, romantic, heavy metal, hard rock, punk.

Komendy informacyjne o utworach (Spotify Premium)

What song is this?: Podaje nazwę utworu.

What album is this?: Podaje nazwę albumu, na którym znajduje się utwór.

Who sings this?: Podje nazwę wykonawcy.

What year did this song come out?: Podje nazwę wydania utworu.

Tell me more about this artist: Podje informacje na temat artysty wyszukane przez Siri w internecie.

Who plays drums on this?: Podje nazwisko perkusisty.

Who plays guitar on this?: Podje nazwisko gitarzysty.

Who plays bass on this?: Podaje nazwisko basisty.

Komendy do sterowania odtwarzaniem

Pause: Przerywa odtwarzanie utworu.

Stop: Zatrzymuje odtwarzanie utworu.

Play: Wznawia odtwarzanie utworu zatrzymanego komendą Pause.

Skip this song: Rozpoczyna odtwarzanie kolejnej piosenki z listy.

Turn on repeat: Włącza odtwarzanie konkretnego utworu w pętli.

Previous track: Rozpoczyna odtwarzanie bieżącego utworu od początku.