Jak przesłać obraz z iPhone do telewizora ze Smart TV bez Apple TV?

Jak przesłać obraz z iPhone do telewizora ze Smart TV bez Apple TV?

0

Nie masz Apple TV a chciałbyś strumieniować VIDEO z Youtube, czy innych serwisów online, ale masz nowoczesny telewizor Smart, dziś pokaże Ci jak za darmo strumieniować każde video do Twojego TV bez konieczności zakupu Apple TV.

Po pierwsze potrzebny nam dowolny sprzęt z iOS na pokładzie, czyli iPad czy iPhone, gdyż nie napisana jest ta aplikacja. Aplikację można pobrać z appstore za darmo: https://itunes.apple.com/us/app/allconnect-play-stream/id914000376?mt=8

Założenia dotyczące naszego TV jest tylko jedno – musi obsługiwać protokoł DLNA, orientowałem się w tej dziedzinie i wiele nowszych, jak nawet i starszych odbiorników ma ten standard zaimplementowany, jak już poszukacie go w menu TV, to wystarczy uaktywnić i voila. Zakładam również że macie TV oraz iSprzęt w tej samej sieci WIFI lub podłączone to tego samego routera w obrębie jednej sieci domowej , firmowej, czy gdzie tam chcecie używać strumieniowania.
Po zainstalowaniu aplikacji i jej uruchomieniu, ukaże się nam aplikacja z pustą listą odbiorników, tak jak niżej.


Po uaktywnieniu opcji DLNA w naszym Smart TV, ukaże się jego nazwa w aplikacji.


Po wybraniu naszego urządzenia odbiorczego, możemy przystąpić do wyboru źrodła VIDEO, a na naszym SMART TV powinno wyświetlić się w zależności od SMART TV okienko podobne do poniższego.

Gdy już wybierzemy już źródło Video a opcji mamy wiele i każda z nich darmowa i w dodatku  działa.

Możemy przystąpić do poszukania np. w Youtube interesującej nas pozycji i poprzez kliknięcie przycisku STREAM NOW, delektować się wykonanym zadaniem. Jeśli wszystko poszło zgodnie z planem ukaże się nam okienko z postępem odtwarzania na iSprzęcie, strumień w TV, a tak wygląda to z pozycji appki na iPhone.

Zalety programu to:

  • Wielorakość źródeł VIDEO
  • Prosta konfiguracja
  • Możliwość strumieniowania również muzyki
  • Możliwość strumieniowania zdjęć
  • Możliwość strumieniowania również z biblioteki naszego iSprzętu
  • Program jest darmowy
  • Czytelny interfejs

Wady programu

  • Z racji tego iż jest darmowy czasem na dole pojawiają się reklamy
3.7/5 - (23)

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *