0

Jak powinna wyglądać strona internetowa?

Jak powinna wyglądać strona internetowa?
0

Strona internetowa jako nasza wirtualna wizytówka w sieci musi prezentować się atrakcyjnie. Na tę atrakcyjność składa się wiele komponentów – od estetycznej oprawy graficznej przez logiczny układ treści po udogodnienia ułatwiające nawigację. Jeśli chcemy stworzyć stronę WWW, która będzie przykuwać uwagę i zachęcać do skorzystania ze znajdującej się na niej oferty, musimy zadbać o każdy z tych elementów.

Na co położyć nacisk w projekcie strony internetowej?

Podstawą współczesnych stron internetowych jest minimalizm, dlatego tworząc szatę graficzną i przygotowując treść na swoją wirtualną wizytówkę nie przesadzajmy z ilością informacji i ozdobników. Nasza strona WWW nie może przytłaczać, inaczej użytkownik szybko się zniechęci i zamknie kartę. Zapomnijmy o krzykliwej kolorystyce, fantazyjnych czcionkach i migających banerach. Postawmy raczej na oszczędność środków i uniwersalną elegancję. Równie ważna jest struktura strony – umieszczona na niej treść musi być uporządkowana w logiczny sposób, co pozwoli internautom na intuicyjną obsługę i szybkie dotarcie do interesujących ich informacji. Poruszanie się po witrynie ułatwią dodatkowo takie udogodnienia jak menu okruszkowe (breadcrumbs) wskazujące aktualną lokalizację czy linkowanie wewnętrzne w postaci odsyłaczy w tekstach. Tak zaprojektowana strona internetowa będzie zarówno atrakcyjna, jak i funkcjonalna, dzięki czemu nie tylko przykuje wzrok internautów, ale też okaże się dla nich użyteczna.

O czym jeszcze pamiętać projektując stronę WWW?

Projektanci z Alterpage.pl przypominają, że przygotowując projekt strony WWW trzeba pamiętać, że będzie ona przeglądana na różnego rodzaju urządzeniach, tak stacjonarnych, jak i mobilnych, musi więc dobrze prezentować się na każdym z nich. Aby mieć taką gwarancję, należy sięgnąć po RWD (responsive web design), technikę umożliwiającą automatyczne dostosowywanie układu treści witryny do dowolnego wyświetlacza. Dziś RWD to właściwie standard w projektowaniu stron internetowych, dlatego nie warto pomijać tego istotnego aspektu. Jeśli nasza strona WWW będzie responsywna, nie tylko internautom bardziej przypadnie do gustu. Również algorytmy Google spojrzą na nią przychylniejszym okiem, a to oznacza prostsze pozycjonowanie i lepszą widoczność w sieci.

tags:
Michał Gruszka Właściciel AppleMobile.pl, dziennikarz magazynu Mobility, były redaktor naczelny iStyle Magazine - pierwszego w Polsce magazynu dla fanów APPLE. Na co dzień serwisuję Wasz iPhone'y, iPad'y i iPody.

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *