Home Artykuły Jak pobrać zdjęcia z Instagrama na iPhonie
Jak pobrać zdjęcia z Instagrama na iPhonie

Jak pobrać zdjęcia z Instagrama na iPhonie

0

W ciągu ostatnich kilku lat Instagram mocno ewoluował. Z medium pełnego selfi i zdjęć przysłowiowej owsianki stał się platformą do publikacji bardziej wartościowych treści. Dziś na Instagramie bez trudu można znaleźć mini kursy i tutoriale na każdy temat, krótkie filmy z ćwiczeniami czy przepisy kulinarne. Jedne lepsze, inne gorsze, ale wiele na tyle ciekawych, że wartych zapisania. Co prawda aplikacja Instagram nie ma funkcji zapisu żadnych treści, ale dzięki skrótowi dla iOS można szybko i łatwo zapisać w pamięci telefonu zdjęcia, filmy i story publikowane na Instagramie.

Co musisz wiedzieć przed zainstalowaniem skrótu

Upewnij się, że korzystasz z systemu iOS 14 lub nowszego. W przypadku iOS 13 skrót Instagram Download może nie działać prawidłowo. Musisz mieć także włączoną możliwość dodawania niezaufanych skrótów do aplikacji Skróty, oraz włączony dostęp aplikacji Skróty do iCloud. Skrót Instagram Download do prawidłowego działania potrzebuje także bezpłatnej aplikacji Scriptable, którą możesz pobrać a AppStore.

Nim przejdziesz do kolejnej części tego tekstu, upewnij się, że dobrze zrozumiesz czym są skróty i jakie konsekwencje mogą wiązać się z ich używaniem. Wszystko na temat niezaufanych skrótów znajdziesz we wpisie Jak włączyć na iPhonie pobieranie niezaufanych skrótów 
Autor tekstu ani redakcja AppleMobile.pl nie biorą odpowiedzialności za skutki oraz potencjalne szkody, jakie poniesie użytkownik iPhone’a używając niezaufanych skrótów. Użytkownik robi to wyłącznie na własną odpowiedzialność.

Dodaj skrót Instagram Download do swojego iPhone’a

Na początek wejdź do AppStore i zainstaluj aplikację Scriptable. Teraz możesz przejść do instalowania samego skrótu.

Skrót Instagram Download znajdziesz w repozytorium RoutineHub. Aby go pobrać na telefon zeskanuj iPhonem poniższy kod.

Gdy aplikacja Aparat rozpozna kod, u góry ekranu wyświetli się baner z powiadomieniem. Przesuń po powiadomieniu palcem w dół. W oknie Kod QR witryny kliknij w przycisk Pobierz skrót. Wyświetli się karta Dodaj skrót. Przewiń ją do samego dołu i kliknij przycisk Dodaj niezaufany skrót. Dodany skrót będzie widoczny na karcie Moje skróty aplikacji Skróty.

Jak korzystać ze skrótu Instagram Download

Skonfiguruj skrót

Przejdź do karty Moje skróty w aplikacji Skróty i dotknij kafelka skrótu Instagram Download Zostaniesz poproszony o wskazanie folderu, w którym będą zapisywane treści pobrane z Instagrama. Domyślnie multimedia są dodawane do folderu Ostatnie dostępnego w aplikacji Zdjęcia, ale możesz wybrać dowolny utworzony przez siebie folder. Oczywiście pobrane rzeczy nadal będą wyświetlane także w Ostatnich, ponieważ jest specyfika systemu iOS.

Jak pobrać zdjęcia i filmy z Instagrama

Po skonfigurowaniu skrótu Instagram Download możesz przejść do oficjalnej aplikacji Instagram, aby pobierać zdjęcia i filmy z obserwowanych kont prywatnych i publicznych a także nieobserwowanych publicznych.

Opcja 1 – pobieranie Story

Aby pobrać zdjęcie lub film z czyjegoś Story na Instagramie, stuknij ikonę wielokropka (•••) w prawym górnym rogu, a następnie wybierz Udostępnij w…, aby otworzyć arkusz udostępniania. Następnie dotknij Instagram download z listy działań.

Zostaniesz przekierowany do Safari, gdy wyświetli się krótka instrukcja pobierania filmów fabularnych i zdjęć.

Pamiętaj: Jeśli używasz skrótu po raz pierwszy, musisz długo nacisnąć ikonkę Otwórz historię u dołu strony i wybrać Otwórz z menu szybkich akcji.

Następnie zostaniesz poproszony o zalogowanie się na swoje konto na Instagramie. Musisz to zrobić w Safari, a nie w oficjalnej aplikacji Instagram. Stuknij w Zaloguj się, wprowadź swoje dane uwierzytelniające, zaloguj się i wprowadź jednorazowy kod uwierzytelniający jeśli masz uwierzytelnianie dwuskładnikowe, aby uzyskać dostęp do swojego konta.

Teraz zostaniesz przeniesiony do Story, którą próbujesz pobrać. Po pierwszym zalogowaniu się na konto nie będziesz musiał tego robić ponownie w przyszłości (chyba że zmienisz hasło lub Twoje konto zostanie usunięte). Zamiast tego możesz po prostu dotknąć ikone Otwórz historię, a zostaniesz przeniesiony bezpośrednio do Story.

Najpierw musisz wstrzymać Story, aby móc ją pobrać. Aby to zrobić, dotknij ikony wielokropka (•••) w prawym dolnym rogu. Zobaczysz wyskakujące okienko, ale po prostu je zignoruj, ponieważ potrzebujesz tylko wstrzymać historię. Zamiast tego dotknij przycisku Udostępnij na pasku nawigacyjnym Safari. Teraz z menu dotknij Pobieranie z Instagrama na wyświetlonym arkuszu udostępniania. Przy pierwszym uruchomieniu skrótu poprosi o dostęp do Instagrama, w celu pobrania multimediów i zdjęć w celu zapisania multimediów. Zdjęcie lub wideo zostanie następnie zapisane w dowolnym folderze wybranym w aplikacji Zdjęcia.

Opcja 2 – pobieranie posta

Pobieranie postów jest łatwiejsze niż pobieranie Story. Posty możesz pobrać bezpośrednio z aplikacji Instgram, niezależnie od tego, czy jest to zdjęcie, czy wideo. Oznacza to, że nie zostaniesz przekierowany do Safari. Podczas oglądania zdjęcia lub filmu w poście dotknij przycisku z wielokropkiem (•••) w prawym górnym rogu wpisu. Następnie dotknij Udostępnij w…, aby wyświetlić arkusz udostępniania. W arkuszu udostępniania znajdź i dotknij skrótu Instagram download. Gdy po raz pierwszy pobierzesz post na Instagramie, zostaniesz poproszony o przyznanie skrótowi dostępu do Instagrama oraz serwisu internetowego, który sprawdza dostępność aktualizacji skrótu. Dotknij OK w każdym z okien dialogowych, a następnie media zostaną pobrane do aplikacji Zdjęcia.

Jak pobrać zdjęcia z Instagrama na iPhonie

tags:

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *