Home Artykuły Jak możemy wejść w różne tryby Recovery na macOS?

Jak możemy wejść w różne tryby Recovery na macOS?

Jak możemy wejść w różne tryby Recovery na macOS?
0

Jak możemy wejść w różne tryby Recovery na macOS?

System macOS posiada także jak inne systemy operacyjne tryb Recovery, gdzie możemy między innymi użyć narzędzia dyskowego lub przeinstalować system.

 

Poniżej wszystkie możliwe tryby Rocovery na macOS oraz ich skróty klawiszowe, które przyciskamy podczas uruchomienia komputera Mac:

Command + R – przy pomocy tego skrótu uruchamiamy tryb, w którym przeinstalujemy macOS w wersji w której aktualnie jest zainstalowany na komputerze. Jeżeli przed uruchomieniem trybu Recovery była np. wersja systemu macOS 10.12.2, to taka wersja się zainstaluje.

Option + Command + R –  w tym trybie zainstalujemy najnowszą dostępną wersję macOS. Jeżeli np. na komputerze zainstalowany jest system macOS w wersji 10.12.2 to zostanie on przeinstalowany na najnowszą aktualnie dostępną wersję.

Shift + Option + Command + R –  w tym trybie przeinstalujemy na taką wersję systemu jaka była dostarczona z komputerem, oczywiście jeżeli jest ona jeszcze dostępna. Jeżeli nie będzie dostępna, to wtedy zainstaluje się jej najbliższa wersja.

 

Warto również użyć trybu, który znajduję się pod skrótem klawiszowym Option+Command+R, gdy chcemy sprzedać swój komputer i przekazać go kupującemu. Należy wtedy pamiętać by wcześniej zgrać swoje dane z Maca np. na zewnętrzny dysk, a następnie wyczyścić dysk z danych które wcześniej zgraliśmy.

 

Jak możemy wejść w różne tryby Recovery na macOS?

Mateusz Bauman Piszę o firmie Apple i nie tylko.