Home Newsy Jak korzystać ze Spotify na Apple Watch?
Jak korzystać ze Spotify na Apple Watch?
0

Jak korzystać ze Spotify na Apple Watch?

0

Choć aplikacja Spotify na Apple Watch ma już ponad rok, w dalszym ciągu daleko jej do pełnej funkcjonalności znanej z wersji na iOS. Rozczarowani będą zwłaszcza posiadacze Apple Watch LTE, nie mogą odtwarzać muzyki bez pośrednictwa iPhone. Co zatem aplikacja potrafi i jak ją zainstalować?

Aby korzystać ze Spotify na Apple Watch musisz mieć iPhone działający pod kontrolą systemu iOS 10 lub nowszego oraz Apple Watch z systemem watchOS 4 lub nowszym.

Aby zainstalować Spotify na Apple Watch:

  1. Pobierz z Appstore aplikację Spotify na iPhone i zaloguj się.
  2. Otwórz na iPhone aplikację Apple Watch.
  3. Przejdź na kartę Mój zegarek, przewiń ekran w dół do sekcji Dostępne aplikacje i kliknij w Zainstaluj przy Spotify.
  4. W Apple Watch otwórz siatkę aplikacji i uruchom Spotify.

Co możesz robić przy użyciu aplikacji Spotify na Apple Watch?

Aplikacja Spotify na Apple Watch nie posiada takiej samej funkcjonalności jak aplikacja na iPhone, jednak pozwala na nieco więcej, niż samo uruchomienie odtwarzania czy przełączanie utworów.

Kontrolowanie odtwarzania

Podobnie jak w przypadku aplikacji na iPhone, z poziomu Apple Watch możesz uruchamiać i zatrzymywać odtwarzanie muzyki, przeskakiwać do przodu i do tyłu pomiędzy ścieżkami (jeśli masz wykupiony abonament).

Wybieranie utworów z listy odtwarzania

Przeciągnięcie palcem po ekranie w lewo wyświetla listę ostatnio odtwarzanych utworów na twoim koncie Spotify. Za pomocą Digital Crown możesz zmieniać album lub listę odtwarzania. Możesz także włączyć tryb losowego odtwarzania utworów z listy „ostatnio odtwarzane”.

Dodawanie utworów do listy Spotify

Możesz dodawać swoje ulubione utwory do biblioteki, poprzez tapnięcie ikonki serca, tak jak ma to miejsce w przypadku aplikacji na iPhone.

Strumieniowanie muzyki

Za pomocą funkcji Spotify Connect możesz strumieniować muzykę na kompatybilne urządzenie. Może to być smartfon albo zewnętrzny głośnik.

Co nie możesz robić przy użyciu aplikacji Spotify na Apple Watch?

Streaming LTE

W tej chwili aplikacja Spotify na Apple Watch nie oferuje przesyłania strumieniowego dla zegarków Apple Watch LTE. Bez iPhone działać nie będzie.

Odtwarzanie offline

Kolejną funkcją, której brakuje jest możliwość przechowywania muzyki bezpośrednio w zegarku i słuchania offline.