Home Artykuły Jak dodać kartę szczepień COVID-19 do Apple Wallet
Jak dodać kartę szczepień COVID-19 do Apple Wallet

Jak dodać kartę szczepień COVID-19 do Apple Wallet

0

Choć do obecności korona wirusa w naszym życiu zdążyliśmy się przyzwyczaić, a wszelkie obostrzenia z nim związane, miejmy nadzieję przeszły do historii to i tak, w przypadku podróży zagranicznych często jesteśmy zmuszeni do okazywania certyfikatu szczepienia. Tu z pomocą przychodzi iPhone. System iOS 15.4 i nowsze obsługuje format EU Digital COVID Certificate Regulation. Oznacza to, że obywatele i mieszkańcy UE mogą korzystać z aplikacji Zdrowie do pobierania i przechowywania zweryfikowanych certyfikatów szczepień przeciw COVID-19, wyników laboratoryjnych testów na COVID oraz historii powrotu do zdrowia. Mogą również dodać je do Apple Wallet, aby mieć do nich łatwy dostęp.

Jak dodać kartę szczepień do Apple Wallet

Możesz zeskanować kod QR otrzymany od dostawcy szczepień lub dostawcy testów na COVID-19, aby dodać weryfikowalne dane medyczne do aplikacji Zdrowie.

Jeśli masz wydrukowany kod QR

Otwórz aplikację Aparat z ekranu głównego, centrum sterowania lub ekranu blokady na telefonie iPhone lub iPodzie touch. Następnie wybierz tylną kamerę. Trzymaj urządzenie tak, aby kod QR pojawił się w wizjerze w aplikacji Aparat. Urządzenie rozpozna kod QR i wyświetli powiadomienie aplikacji Zdrowie. Stuknij powiadomienie aplikacji Zdrowie, następnie dotknij Dodaj do Portfela i Zdrowie i Gotowe. Aby karta szczepienia była widoczna w Portfelu Apple dotknij opcję Pokaż w Portfelu.

Jeśli zapisałeś obraz kodu QR w pamięci iPhone’a

Aby dodać weryfikowalne dane dotyczące szczepienia do aplikacji Zdrowie możesz użyć Live Text w aplikacji Zdjęcia. Na początek otwórz aplikację Zdjęcia. Wybierz z galerii zdjęcie z kodem. Dotknij i przytrzymaj kod QR widoczny na zdjęciu, a następnie stuknij opcję Otwórz w aplikacji Zdrowie, następnie dotknij Dodaj do Portfela i Zdrowie i Gotowe. Aby karta szczepienia była widoczna w Portfelu Apple dotknij opcję Pokaż w Portfelu.

Co musisz wiedzieć o kartach szczepień COVID-19 w Portfelu Apple

Po dodaniu karty szczepień w aplikacji Portfel możesz ją przeglądać i prezentować w dowolnym momencie. Awers karty zawiera Twoje imię i nazwisko, rodzaj szczepionki, daty podania dawek, wystawcę i kod QR. Pełne dane karty szczepień nie będą widoczne do czasu uwierzytelnienia za pomocą Face ID, Touch ID lub kodu. Karty szczepień nie można udostępniać innym użytkownikom telefonu iPhone, iPoda touch ani Apple Watch.

Pamiętaj, że karta szczepień nie aktualizuje się automatycznie. Gdy przyjmiesz kolejną dawkę szczepionki, musisz dodać nową kartę do portfela, korzystając z nowego kodu QR, który otrzymasz po szczepieniu.

Jak dodać kartę szczepień do Apple Wallet

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.