Home Newsy IPhone’y w 2021 roku prawdopodobnie bez żadnych portów
IPhone’y w 2021 roku prawdopodobnie bez żadnych portów
0

IPhone’y w 2021 roku prawdopodobnie bez żadnych portów

0

Analityk Apple Ming-Chi Kuo w swojej notatce badawczej stwierdził, że model/modele iPhone’a, które mają być zaprezentowane w 2021 roku podobno będą pozbawione portu lightning.

Wiele słyszeliśmy plotek na temat wprowadzenia usb-c, które zastąpiłoby port lightning w iPhone’ach, czyli na wzór tego czego Apple dokonało w iPada’ch Pro. Jak się jednak okazuje, Apple może pójść o krok dalej i całkowicie wyeliminować port ładowania ze swoich smartfonów. Firma, która zapoczątkowała usuwane portów słuchawkowych z telefonów, może wkrótce zdecydować się na całkowicie bezprzewodowe ładowanie i przesyłanie danych.

Obecnie wszystkie telefony Apple, począwszy od iPhone’a 5, który został wydany w 2013 roku, aż po najnowsze modele iPhone’a 11, posiadają opatentowany port Apple Lightning.

Osobiście dodam, że taka firma jak Apple, może bez żadnych precedensów dokonać takiego kroku i co więcej – reszta producentów pójdzie tym tropem tworzenia swoich urządzeń.

Takowy news, może zwiastować także powrót ładowarki AirPower, która jest i była ogromną wpadką Apple, bowiem została wycofana z planów wydawniczych.

IPhone’y w 2021 roku prawdopodobnie bez żadnych portów

Cezary Pagórek Miłośnik nowinek technologicznych i motoryzacji. Recenzent i dziennikarz technologiczny w serwisie Applemobile.pl. Chcesz się coś dowiedzieć? Pisz śmiało wiadomość prywatną!