Home Newsy iPhone 14 Pro nadal ograniczony do prędkości USB 2.0 pomimo dużych zdjęć ProRAW 48 MP
iPhone 14 Pro nadal ograniczony do prędkości USB 2.0 pomimo dużych zdjęć ProRAW 48 MP
0

iPhone 14 Pro nadal ograniczony do prędkości USB 2.0 pomimo dużych zdjęć ProRAW 48 MP

0

Modele iPhone 14 Pro i 14 Pro Max są wyposażone w ulepszony system tylnego aparatu. Umożliwia on robienie 48-megapikselowych zdjęć ProRAW. Takie zdjęcia zachowują więcej szczegółów w pliku obrazu, zapewniając większą elastyczność edycji. 48-megapikselowe zdjęcia ProRAW to bardzo duże pliki, które według Apple’a zajmują około 75 MB każde, a czasem nawet więcej.

Niestety zostało potwierdzone, że złącze Lightning w modelach iPhone’a 14 Pro pozostaje ograniczone. Prędkość USB 2.0 wynosi do 480 Mb/s, tak jak w poprzednich modelach. Oznacza to, że ​​przesyłanie zdjęć ProRAW w pełnej rozdzielczości na inne urządzenie za pomocą kabla zajmie dużo czasu.

Apple zaleca używanie iCloud Photos, aby uzyskać dostęp do plików ProRAW w pełnej rozdzielczości. Można także przesyłać zdjęcia z iPhone’a bezprzewodowo za pomocą AirDrop, ale złącze Lightning z pewnością pozostaje wąskim gardłem.

W 2015 roku oryginalne złącze Lightning iPada Pro obsługiwało USB 3.0. Było ono zdolne do prędkości do 5 Gb/s w oparciu o ówczesną specyfikację. Jednak Apple najwyraźniej postanowił nie iść w tym kierunku w przypadku iPhone’a. Na szczęście plotki sugerują, że wszystkie modele iPhone’a 15 będą wyposażone w port USB-C zamiast Lightning, co powinno skutkować prędkościami do 10 Gbps, a nawet do 40 Gbps z obsługą Thunderbolt 3.

źródło: macrumors.com

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.