iPhone 14 Pro nadal ograniczony do prędkości USB 2.0 pomimo dużych zdjęć ProRAW 48 MP
0

iPhone 14 Pro nadal ograniczony do prędkości USB 2.0 pomimo dużych zdjęć ProRAW 48 MP

0

Modele iPhone 14 Pro i 14 Pro Max są wyposażone w ulepszony system tylnego aparatu. Umożliwia on robienie 48-megapikselowych zdjęć ProRAW. Takie zdjęcia zachowują więcej szczegółów w pliku obrazu, zapewniając większą elastyczność edycji. 48-megapikselowe zdjęcia ProRAW to bardzo duże pliki, które według Apple’a zajmują około 75 MB każde, a czasem nawet więcej.

Niestety zostało potwierdzone, że złącze Lightning w modelach iPhone’a 14 Pro pozostaje ograniczone. Prędkość USB 2.0 wynosi do 480 Mb/s, tak jak w poprzednich modelach. Oznacza to, że ​​przesyłanie zdjęć ProRAW w pełnej rozdzielczości na inne urządzenie za pomocą kabla zajmie dużo czasu.

Apple zaleca używanie iCloud Photos, aby uzyskać dostęp do plików ProRAW w pełnej rozdzielczości. Można także przesyłać zdjęcia z iPhone’a bezprzewodowo za pomocą AirDrop, ale złącze Lightning z pewnością pozostaje wąskim gardłem.

W 2015 roku oryginalne złącze Lightning iPada Pro obsługiwało USB 3.0. Było ono zdolne do prędkości do 5 Gb/s w oparciu o ówczesną specyfikację. Jednak Apple najwyraźniej postanowił nie iść w tym kierunku w przypadku iPhone’a. Na szczęście plotki sugerują, że wszystkie modele iPhone’a 15 będą wyposażone w port USB-C zamiast Lightning, co powinno skutkować prędkościami do 10 Gbps, a nawet do 40 Gbps z obsługą Thunderbolt 3.

źródło: macrumors.com

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.