iPhone 8 – ikona stylu i niezawodności

iPhone 8 – ikona stylu i niezawodności

0

iPhone 8 – ikona stylu i niezawodności

0

iPhone 8 to telefon niedoceniany. Za kwotę 2979 zł możemy kupić urządzenie, którego odpowiednik będzie bardzo trudno znaleźć wśród produktów konkurencji. W porównaniu do szalonych cen najnowszych modeli ósemka wypada korzystanie cenowo. Specyfikacja również powinna zadowolić każdego. Konkurencję bije na głowę stylem i łatwością użytkowania.

Co w środku?

Sercem tego smartfona jest niezawodny sześciordzeniowy procesor A11 Bionic. Telefon wyposażono w 2 GB pamięci operacyjnej RAM. Ekran o przekątnej 4,7 cala pozwala wyświetlać obrazy w rozdzielczości 750×1334 piksel. Dzięki temu jest to telefon poręczny, który zmieści się w kieszeni. Zastosowane tu komponenty oznaczają, że w codziennym użytkowaniu urządzenie będzie działało błyskawicznie. Wprowadzenie układu A11, który zadebiutował właśnie w modelu 8, było dobrą wiadomością również dla fanów film i gier w standardzie VR. Iphone 8 to telefon, który poradzi sobie nawet z najwyższymi wymaganiami, które materiały tego typu stawiają sprzętowi. W porównaniu do modelu 7 to znaczna rewolucja.

Co na zewnątrz?

W oczy rzuca się przede wszystkim wyświetlacz wykonany w technologii IPS, która w nomenklaturze Apple nosi nazwę Retina HD, oraz tradycyjny fizyczny przycisk umiejscowiony pod ekranem. Wizualnie ósma generacja iPhone’ów przypomina więc bardzo mocno generację siódmą. Czy to dobrze? Wszystko wskazuje na to, że tak. Klasyczny wygląd iPhone’a sprawia, że obcujemy z prawdziwą ikoną technologii. Design późniejszych modeli uchodzi za kontrowersyjny, czego najlepszym przykładem jest tzw. notch (wycięcie u góry ekranu), którego wielu producentów unika jak ognia. Klasyczna sylwetka i doskonałe wykonanie, które od zawsze jest wizytówką Apple przemawiają na korzyść ósemki.

Dlaczego iPhone 8?

Poza wyglądem istnieje jeszcze jeden bardzo silny argument na rzecz iPhone’a 8. Jest to łatwość użytkowania. iOS to system zaprojektowany po to, żeby działał i pozwalał z przyjemnością wykonywać codzienne zadania. Android ma oczywiście o wiele więcej funkcji – problem w tym, że z większości z nich nigdy nie skorzystamy, a ich ukrycie wcale nie musi być łatwe. Apple po raz kolejny postawiło na prostotę i po raz kolejny wygrało.

W skrócie

Zalety iPhone’a 8 docenią przede wszystkim osoby, które:

  • potrzebują telefonu działającego naprawdę szybko, lecz nie zależy im na posiadaniu najnowszego modelu,
  • chcą mieć telefon z doskonałym wyświetlaczem, który zmieści się w kieszeni,
  • cenią sobie klasyczną elegancję,
  • doceniają prostotę użytkowania.
Artykuł partnera

Michał Gruszka Właściciel AppleMobile.pl, dziennikarz magazynu Mobility, były redaktor naczelny iStyle Magazine - pierwszego w Polsce magazynu dla fanów APPLE. Na co dzień serwisuję Wasz iPhone'y, iPad'y i iPody.