Home Newsy iPhone 6 – Uwaga na podróbki!
iPhone 6 – Uwaga na podróbki!
2

iPhone 6 – Uwaga na podróbki!

2

IMG_3757

To już kolejna sztuka, która trafiła do naszego serwisu iPhone Szczecin AppleMobile.pl iPhone’a 6, która okazała się chińską kopią. Najwyraźniej na polskim rynku pojawiło się sporo podróbek, które co gorsza, kupują nieświadomi klienci, myśląc że po atrakcyjnej cenie dostają oryginalny produkt Apple. Mamy dla Was kilka zdjęć, które udało nam się ustrzelić zanim klient odebrał trefny towar. Jak rozpoznać nieoryginalny iPhone 6? Czym różni się podrobiony iPhone 6 oraz oryginalnego?

Podróbka jest nieco lżejsza niż oryginał. Jeżeli ktoś na co dzień używa iPhone 6 to raczej natychmiast właśnie licha masa podrobionego telefonu rzuci mu się w oczy. Sam telefon an pierwszy rzut oka wygląda jednak całkiem nieźle.

IMG_3757

Niestety podrobiony iPhone 6 trafił do nas do serwisu, ponieważ zaraz po zakupie zaczął „świarować”. Wyłączał się, bateria wskazywała różne stany naładowania, po czym całkowicie przestał się uruchamiać. Z tego powodu nie mam możliwości sprawdzenia jak wygląda interfejs w tym urządzeniu.

IMG_3759

Podrobiony iPhone 6 tak jak oryginał posiada złącze typu Lightening. Jego podstawa w zasadzie nie różni się od oryginalnego urządzenia i po tej części trudno jej odróżnić.

IMG_3762

Różnicę natomiast widać po jakości klawiszy bocznych. Klawisz od uruchamiania trybu wibracji jest dużo cieńszy i gorzej wyglądający niż w oryginale.

IMG_3760

Kolejna różnica to aparat fotograficzny oraz dioda doświetlająca ekspozycję LED. W podrobiony iPhonie 6 obiektyw aparatu jest sporo mniejszy od tego, który montuje Apple. To bardzo rzuca się w oczy. Oczywiście pod warunkiem, że mieliśmy styczność z oryginałem. Nie trzeba jednak mieć styczności z oryginałem by już na pierwszy rzut oka widzieć, że coś jest nie tak z lampą błyskową LED. W podróbce lampa jest wyraźnie żółta i pojedyncza. Apple od modelu 5S stosuje lampy podwójne żółto czerwone.

IMG_3761

Także sama tylna klapka w podróbce jest jedynie bardzo dobrą imitacją aluminium, z którego korzysta Apple. Poza tym widać, że logo producenta jest tu jakby „naklejone” na obudowie.

IMG_3758

Kupując telefon z niepewnej ręki uważaj na to co kupujesz! Jeżeli nie jesteś pewien co do oryginalności urządzenia, które chcesz kupić, przyjdź do naszego serwisu, bezpłatnie rozwiejemy Twoje wątpliwości! Informacje kontaktowe znajdziesz w dziale SERWIS (w głównym menu) lub pod adresem http://serwis.applemobile.pl

Michał Gruszka Właściciel AppleMobile.pl, dziennikarz magazynu Mobility, były redaktor naczelny iStyle Magazine - pierwszego w Polsce magazynu dla fanów APPLE. Na co dzień serwisuję Wasz iPhone'y, iPad'y i iPody.