Home Newsy iPhone 12 Pro być może z ekranem ProMotion 120 Hz
iPhone 12 Pro być może z ekranem ProMotion 120 Hz
0

iPhone 12 Pro być może z ekranem ProMotion 120 Hz

0

iPhone 12 Pro być może z ekranem ProMotion 120 Hz.

 

 

DigiTimes opublikował swój najnowszy raport, który cytuje opinie ekspertów. Według nich dodanie 5G do nowych modeli smartfonów w 2020 roku wymusi na producentach dodawanie nowych ulepszeń hardware’owych. Głównie w celu poprawienia odczuć z użytkowania nowych aplikacji i serwisów, które będą mogły być zrealizowane dzięki 5G. Sam Digitimes ani ekspersi nie mają pewności czy firma Apple na pewno wprowadzi iPhone’a z ekranem 120 Hz. Z raportu wynika, że jest to kwestia bardzo otwarta. Poniżej fragment na ten temat:

„The arrival of 5G is ushering in hardware upgrades to support related applications and services. It is expected more 5G smartphones will come with displays offering high refresh rates that can enhance user experience. It remains to be seen whether Apple will launch its first 5G iPhone in 2020, or will adopt displays with 120Hz refresh rate…”

Technologia ProMotion, która znana jest z iPada Pro zapewnia zwiększoną responsywność ekranu. Przekłada się to na jego płynniejsze działanie zwłaszcza zauważalne przy przewijaniu. Potrafi ona także automatycznie dostosować częstotliwość odświeżania ekranu do typu aktualnie włączonej aplikacji. To pozwala na dłuższy czas pracy na baterii. Informację o tym, że iPhone w 2020 roku ma posiadać ekran ProMotion z odświeżaniem 120 Hz opublikował w lipcu UniverseIce.

iPhone 12 Pro być może z ekranem ProMotion 120 Hz.

Mateusz Bauman Piszę o firmie Apple i nie tylko.