Home Newsy iPhone 11 zajął pierwsze miejsce, jako najlepiej sprzedający się telefon w Chinach
iPhone 11 zajął pierwsze miejsce, jako najlepiej sprzedający się telefon w Chinach
0

iPhone 11 zajął pierwsze miejsce, jako najlepiej sprzedający się telefon w Chinach

0

Według danych, sprzedaż iPhone’ów spadła tylko o 1% w pierwszym kwartale kalendarzowym roku 2020 na rynku chińskim, który skurczył się o 22%. Jak się okazuje – klienci szybko przerzucili się na sprzedaż i zamówienia online, w momencie gdy sklepy zostały tymczasowo zamknięte. W ten sposób iPhone 11 stał się najlepiej sprzedającym telefonem w Chinach.

Nowe dane opublikowane przez Counterpoint Research potwierdzają, że sprzedaż smartfonów w Chinach  spadła o 22% w pierwszym kwartale roku, przy szczególnie złej sprzedaży w lutym. Nie przeszkodziło to Apple, aby ich smartfony iPhone 11 i iPhone 11 Pro osiągnęły sukces.

Starszy analityk Ethan Qi wyjaśnił, że zarówno takim firmom jak Apple i Huawei udało się zwiększyć udział w rynku, wyraźnie wyprzedzając cały rynek w pierwszym kwartale 2020 roku.

„iPhone 11 był najlepiej sprzedającym się modelem smartfona w pierwszym kwartale; był na szczycie listy najlepiej sprzedających się modeli w Chinach przez 7 kolejnych miesięcy”, dodał Qi. „Konsumenci nadal kupowali iPhone’y z platform e-commerce pomimo zamknięcia sklepów Apple w Chinach w lutym”.

Źródło: Counterpoint Reserch Market

iPhone 11 zajął pierwsze miejsce, jako najlepiej sprzedający się telefon w Chinach

Cezary Pagórek Miłośnik nowinek technologicznych i motoryzacji. Recenzent i dziennikarz technologiczny w serwisie Applemobile.pl. Chcesz się coś dowiedzieć? Pisz śmiało wiadomość prywatną!