Home Newsy iPhone 11 oficjalnie – najbardziej wydajny procesor i układ graficzny, jaki dotąd zainstalowano w smartfonie
iPhone 11 oficjalnie – najbardziej wydajny procesor i układ graficzny, jaki dotąd zainstalowano w smartfonie
0

iPhone 11 oficjalnie – najbardziej wydajny procesor i układ graficzny, jaki dotąd zainstalowano w smartfonie

0

Z badań jakie przeprowadziło Apple, aż 99 procent Klientów, którzy kupili ostatnie modele iPhone’a – czyli Xr, Xs oraz Xs Max są zadowoleni z zakupu. iPhone Xr to obecnie najbardziej popularny smartfon na świecie. Jednak teraz ma godnego następce – model iPhone 11.

iPhone 11 jest następca modelu Xr. To, co od razu rzuca się w oczy, to zbliżony design jedenastki do Xr. Front urządzenia to jak w Xr ekran LCD Retina typu Liquid Retina Display o przekątnej 6.1 cala. Tutaj niewiele się zmieniło. Na pierwszy rzut oka można powiedzieć, że w zasadzie nic. Jednak należy zwrócić uwagę choćby na nowe Face ID, które jest dwukrotnie szybsze niż w Xr.

Nieco więcej dzieje się z tyłu urządzenia. iPhone 11 jest dostępny w aż 6 kolorach. Obudowy wykonane są ze szkła i anodyzowanego aluminium.

Patrząc na tył smartfona od razu widać, że jedenastka względem Xr zyskała dodatkowy obiektyw aparatu. Podobnie jak w poprzednich modelach X i XS, w modelu 11 mamy do dyspozycji dwa obiektywy w tym jeden szerokokątny.

Każda z kamer wyposażona została w 12 megapikselową matrycę. Dzięki dwóm kamera możliwe było uzyskanie efektu głębi w zdjęciach w tym trybu portretowego.

Każde wykonane zdjęcie w ułamkach sekund jest przetwarzane przez procesor, który dokonuje tryliona operacji, zanim zobaczymy na ekranie efekt naszego fotografowania.

Z nowości w aparacie warto odnotować nowy tryb NextGen HDR, który dzięki skomplikowanym obliczeniom procesora pozwala jeszcze więcej wycisnąć z wykonanych przez aparat zdjęć. Największą nowością jest jednak Tryb nocny, który od dawna jest dostępny u konkurencji, a któ®ego bardzo brakowało w telefonach Apple. Tryb ten uruchomi się automatycznie, gdy podczas fotografowania będzie zbyt mało światła. Dzięki niemy fotografie wykonywane w niesprzyjających warunkach będą jasne, jakby były robione w całkiem niezłym świetle.

Kamera może być również wykorzystana do nagrywania wideo. Wciąż możemy „tylko” filmować w 4K przy 60 klatkach co dla właścicieli Xs/Xs Maxów nie zrobi żadnego wrażenia, jednak pamietajmy, że 11 jest następca Xr. Według Apple iPhone 11 najwyższą jakość nagrywania wideo, jaka do tej chwili jest dostępna w smartfonach dostępnych na rynku. Nowością jest funkcja QuickTake. Wystarczy podczas fotografowania przytrzymać migawkę, aby nagrać krótkie wideo.

Skoro jesteśmy przy kamerach, to jeszcze coś o kamerze z przodu, czyli TrueDepth. Apple zastosowało tu kamerę z 12 megapikselową matrycą. Widać, że w końcu ktoś w Apple zauważył da jak wielu osób kamera do selfie jest ważna i zainstalował dobrej jakości kamerę z szerokokątnym obiektywem. Nowością jest tu funkcjonalności o nazwie Slofie.

Jest to selfie wideo w trybie slow motion 🙂

iPhone 11 jest napędzany nową generacją procesora A13 BIONIC. Zdecydowanie wydajniejszego od tego, który montowano w iPhone Xr czy XS. iPhone 11 jest telefonem z najszybszym procesorem, jaki jest dostępny w smartfonach sprzedawanych do dnia dzisiejszego na świecie.

Również układ graficzny GPU w A13 BIONIC jest najbardziej wydajna grafiką na świecie w smartfonach dostępnych dziś w sprzedaży.

iPhone 11 może się również pochwalić bardzo dobrym czasem pracy na baterii. W przypadku iPhone Xr bardzo wiele osób chwaliło ten model właśnie za baterię. Model 11 potrafi napędzać smartfona o godzinę dłużej niż jego poprzednik.

iPhone 11 będzie dostępny w cenie 699 dolarów w podstawowej wersji pamięciowej.

Michał Gruszka Właściciel AppleMobile.pl, dziennikarz magazynu Mobility, były redaktor naczelny iStyle Magazine - pierwszego w Polsce magazynu dla fanów APPLE. Na co dzień serwisuję Wasz iPhone'y, iPad'y i iPody.