Home Newsy iPad Pro i obsługa dwóch aplikacji na jednym ekranie
iPad Pro i obsługa dwóch aplikacji na jednym ekranie
0

iPad Pro i obsługa dwóch aplikacji na jednym ekranie

0

4

Mankamentem systemu iOS jest brak wsparcia dla obsługi kilku aplikacji na jednym ekranie. Takie rozwiązanie od lat posiadają konkurencyjne platformy oraz producenci elektroniki w tym także największy rywal rynkowy Apple – Samsung.

Choć z punktu widzenia małego wyświetlacza w jaki wyposażony jest kalifornijski smartfon powyższe udogodnienie nie ma sensu, to już biorąc pod uwagę znacznie większy tablet funkcja ta usprawniła by znacząco pracę w systemie.

5

Równoczesne użytkowanie wielu aplikacji na jednym ekranie mogłoby w niedalekiej przyszłości wprowadzić Apple w związku z premierą iPad’a Pro jeśli ten ostatecznie trafi do oferty.

1
Tymczasem pojawił się bardzo ciekawy koncept tego urządzenia zainspirowany wspomnianą funkcjonalnością systemową. Tablet umożliwia uruchomienie dwóch, różnych aplikacji na jednym ekranie i swobodne nawigowanie pomiędzy nimi.

2

Pierwsze plotki na temat większego iPad’a pojawiły się w sieci kilka miesięcy temu. Spekuluje się, iż urządzenie po rzekomych problemach z produkcją trafi jednak do sprzedaży, a nastąpi to nie wcześniej jak w przyszłym roku.

Źródło: 9To5Mac

Krzysztof Rozengarten Jestem tu, bo lubię :-)