Home Newsy iPad Pro 2022 zapoczątkuje wprowadzenie procesorów wykonanych w technologii 3 nm
iPad Pro 2022 zapoczątkuje wprowadzenie procesorów wykonanych w technologii 3 nm
0

iPad Pro 2022 zapoczątkuje wprowadzenie procesorów wykonanych w technologii 3 nm

0

Apple wprowadzi w przyszłym roku iPada z procesorem opartym na 3-nanometrowym procesie nowej generacji partnera TSMC.

Według TSMC technologia 3 nm może zwiększyć wydajność przetwarzania o 10% do 15% w porównaniu z technologią 5 nm, jednocześnie zmniejszając zużycie energii z 25% do 30%.

Apple i Intel testują swoje projekty chipów z technologią produkcji TSMC w 3 nanometrach, według kilku źródeł poinformowanych w tej sprawie, komercyjna produkcja takich chipów ma się rozpocząć w drugiej połowie przyszłego roku.

Jak podają źródła, Apple „iPad” będzie prawdopodobnie pierwszymi urządzeniami napędzanymi procesorami wykonanymi w technologii 3 nm. Oczekuje się, że kolejna generacja iPhone’ów, która ma wejść na rynek w przyszłym roku, będzie wykorzystywać pośrednią technologię 4 nm ze względów związanych z planowaniem.

Jeśli dzisiejszy raport jest dokładny, byłby to drugi raz w ostatnich latach, kiedy Apple zadebiutował nową technologią chipową w „iPadzie”, zanim zastosuje ją w swoich flagowych smartfonach.

iPad Pro 2022 zapoczątkuje wprowadzenie procesorów wykonanych w technologii 3 nm

1.2/5 - (37 votes)
Cezary Pagórek Miłośnik nowinek technologicznych i motoryzacji. Recenzent i dziennikarz technologiczny w serwisie Applemobile.pl. Chcesz się coś dowiedzieć? Pisz śmiało wiadomość prywatną!

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *