Instagram zapowiada nowe funkcję w swojej aplikacji

Instagram zapowiada nowe funkcję w swojej aplikacji

0

Instagram poinformował, że niedługo doda do swojej aplikacji kilka nowych funkcji w tym nową konstrukcję aparatu oraz tryb tworzenia postów. Będzie on miał na celu ułatwienie udostępniania postów bez zdjęć lub wideo. Aktualizacja kamery to zmiana jej na kształt koła z możliwością wyboru trybów i efektów kamery. Dodatkowo dodano dedykowane sekcje do nadawania na żywo i nowy tryb tworzenia. Instagram twierdzi, że zmiany w aparacie mają na celu ułatwienie dodawania efektów i interaktywnych naklejek. Aktualizację Instagram ma wprowadzić na całym świecie „już wkrótce”.

W aplikacji pojawi się także nowa funkcja zakupowa do jeszcze łatwiejszego wyszukiwania przedmiotów do użytku w postach twórców. Zostanie dodana nowa naklejka darowizny, dzięki której użytkownicy będą mogli zbierać pieniądze dla organizacji non-profit.

Podczas wywiadu przeprowadzonego z serwisem TechCrunch, Instagram zdradził, że pod koniec tego tygodnia w Kanadzie zostaną przeprowadzone testy aplikacji w której usunięte będą wszystkie polubienia pod zdjęciami, profilach, stronach i w relacjach. Funkcja jest testowana by zachęcić obserwatorów do tego by „skupiali się na udostępnianych zdjęciach i filmach, a nie na tym ile kto ma polubień”. Do testu zostanie dodana bardzo niewielka liczba użytkowników z Kanady. Użytkownik, który utworzył post, nadal będzie miał dostęp do okienka polubień, w którym widać liczbę osób, które polubiły konkretny post.

Oceń post

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *