Home Newsy iMac Pro już dostępny
iMac Pro już dostępny
0

iMac Pro już dostępny

0

Zgodnie z oficjalną zapowiedzią w w ofercie Apple pojawił się długo wyczekiwany i najmocniejszy w historii kalifornijskiej firmy komputer stacjonarny iMac Pro. Na ten moment jednak dostępny jest jedynie w dystrybucji producenta, z czasem jednak powinien pojawić się również u pośredników sprzedażowych.

Trzeba jednak już na wstępie dać do zrozumienia, iż nie jest to maszyna dla każdego. Mowa oczywiście o cenie jaką sobie życzy Apple, które w polskich realiach sięgają nawet 63 359 zł za najmocniejszą wersję, a więc bardzo drogo. Już nawet podstawowa odsłona tego komputera wymagać będzie zasobnego portfela.

Urządzenie wycenione na 23 999 zł zostało wyposażone w ekran o przekątnej 27 cali i rozdzielczości 5k. Wewnątrz znajdziemy 8 rdzeniowy procesor wspierany przez 32 GB pamięci RAM z możliwością rozbudowania jej nawet do 128 GB. Na dane użytkownika przewidziano dysk SSD o pojemności 1 TB. Oprócz tego skorzystać można ze złącza Ethernet, czy czterech portów Thunderbolt 3. To dość skrócona specyfikacja techniczna.

Ciekawie prezentuje się najdroższa wersja tego komputera, która będzie się mogła pochwalić nawet 18 – rdzeniowym procesorem wspieranym przez 128 GB pamięci RAM, czy 4 TB przestrzeni na dane użytkownika.

Niestety sam komputer to nie wszystko bowiem trzeba będzie do niego dokupić jeszcze dedykowane akcesoria jak choćby Magic Trackpad, czyli zewnętrzny gładzik. Ten wyceniono na 699 zł. Obecnie termin dostawy najtańszej wersji komputera przewidziany jest na 3-4 stycznia 2018 roku. Odsłona z procesorem 14 i 18 rdzeni dotrze do pierwszych nabywców w okresie od 6 do 8 tygodni.

Źródło: Apple

 

iMac Pro już dostępny

tags:
Krzysztof Rozengarten Jestem tu, bo lubię :-)

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *