HomePass dla HomeKit zaktualizowany o obsługę kodów konfiguracji akcesoriów Matter
0

HomePass dla HomeKit zaktualizowany o obsługę kodów konfiguracji akcesoriów Matter

0

HomePass to aplikacja, która pozwala użytkownikom łatwo przechowywać i zarządzać wszystkimi kodami instalacji ich akcesoriów HomeKit. Od momentu wprowadzenia w 2018 roku aplikacja była wielokrotnie aktualizowana o nowe funkcje. Teraz, dzięki najnowszej aktualizacji, HomePass dla HomeKit pozwala również użytkownikom przechowywać kody konfiguracji akcesoriów Matter.

Dla tych, którzy nie są zaznajomieni, nowy standard Matter jest wspierany przez firmy takie jak Apple, Amazon i Google. Wszystko po to, aby urządzenia inteligentnego domu były interoperacyjne na wielu platformach. Jest to ważne, ponieważ producenci akcesoriów nie muszą już indywidualnie przyjmować każdej platformy inteligentnego domu, takiej jak HomeKit, Alexa i Google Home.

Matter obejmuje już obsługę najczęstszych kategorii akcesoriów inteligentnego domu: oświetlenia i elektryki, sterowania HVAC, osłon i rolet okiennych, czujników bezpieczeństwa i ochrony, zamków drzwi i urządzeń multimedialnych, w tym telewizorów i sterowników.

Na urządzeniach Apple wprowadzono obsługę standardu Matter z systemem iOS 16.1. Ma to zapewnić użytkownikom iOS i macOS możliwość dalszego korzystania z HomePass. Aplikacja została zaktualizowana w czwartek o obsługę kodów instalacyjnych akcesoriów Matter. Zgodnie z informacjami o wydaniu wersji 1.9.17, aplikacja pozwala teraz użytkownikom skanować i przechowywać „wszystkie typy kodu Matter”.

HomePass dla HomeKit oferuje również obsługę niestandardowych akcesoriów, trybu ciemnego i łatwych narzędzi do tworzenia kopii zapasowych kodów użytkownika. Aplikacja jest dostępna w App Store. Działa z iPhonem, iPadem, Maciem i Apple Watch.

źródło: 9to5mac.com

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.