Home Newsy Heart Study – nowa aplikacja od Apple. Niestety nie dla wszystkich
Heart Study – nowa aplikacja od Apple. Niestety nie dla wszystkich
0

Heart Study – nowa aplikacja od Apple. Niestety nie dla wszystkich

0

Apple z roku na rok stara się coraz bardziej by zwiększyć funkcjonalność swojego naręcznego urządzenia. Kolejne modele wyposażane są w większą ilość odpowiednich modułów i sensorów, ewolucji poddawany jest równocześnie system watchOS. Wszytko po to, by Apple Watch jeszcze precyzyjniej monitorował aktywność użytkownika i jego stan zdrowia.

W tym ostatnim kierunku coraz bardziej zaczyna rozwijać się jabłkowy smartwatch. Firma kładzie z coraz większym nasileniem nacisk na opcje mające za wczasu wykryć nieprawidłowości w funkcjonowaniu ludzkiego organizmu. Przykładem jest choćby aplikacja [Heart Study] przygotowana wraz z Uniwersytetem Stanforda, która pojawiła się w ostatnim czasie w ofercie giganta z Cupertino. Wcześniej w systemie watchOS 4 udostępniono opcję powiadamiania o dużych zmianach tętna.

Nowy program pozwala wykryć z dużą precyzją nieregularny rytm bicia serca skupiając się głównie na schorzeniu nazywanym migotanie przedsionków. Dolegliwość ta jest najczęstszą przyczyną występowania zawału serca. Tylko w Stanach Zjednoczonych co roku ginie z tego powodu blisko 130 tysięcy osób. Co ciekawe choroba ta często nie daje żadnych symptomów przez co dotknięci nią ludzie są nieświadomi jej występowania.

Niestety aplikacja Heart Study dostępna jest póki co wyłącznie w amerykańskich sklepie App Store. Jakby tego było mało nie jest ona już kompatybilna z pierwszą generacją zegarka Apple Watch.

Źródło: Apple

 

Heart Study – nowa aplikacja od Apple. Niestety nie dla wszystkich

Krzysztof Rozengarten Jestem tu, bo lubię :-)