Home Newsy Hama prezentuje nowe gniazdo Wi-Fi z bardzo ciekawymi funkcji i w dobrej cenie!
Hama prezentuje nowe gniazdo Wi-Fi z bardzo ciekawymi funkcji i w dobrej cenie!
0

Hama prezentuje nowe gniazdo Wi-Fi z bardzo ciekawymi funkcji i w dobrej cenie!

0

Dzięki niemu można kontrolować domowe urządzenia elektryczne przy użyciu aplikacji lub asystenta głosowego i monitorować zużycie energii. Ta nowość w ofercie marki ułatwia mnóstwo codziennych czynności, umożliwiając np. wyłączenie światła bez wstawania z łóżka, leżaka czy kanapy oraz gdy jesteśmy poza domem.


To najnowsza propozycja od niemieckiego producenta Hama z serii produktów Smart Home. Za pomocą gniazda WLAN dostajemy możliwość prostego sterowania dowolnym urządzeniem elektrycznym, wykorzystując aplikację lub asystenta głosowego. Włączanie i wyłączanie sprzętu o określonych godzinach przekłada się na ścisłe kontrolowanie bieżącego zużycia energii, a w konsekwencji oszczędności.

Samo białe kwadratowe gniazdko ma niewielkie gabaryty. Jego zwarta konstrukcja gładko wkomponuje się w wystój wnętrza każdego mieszkania czy domu. Co ważne, nie zasłoni też innych gniazdek i wyłączników. Styki zostały zabezpieczone, co skutkuje zwiększoną ochroną przed przypadkowym dotknięciem.

Gniazdo WLAN od firmy Hama działa bez bramy (koncentratora). Nie trzeba używać dodatkowego urządzenia, bo tworzy ono bezpośrednie połączenie Wi-Fi z routerem. Inteligentne gniazdko potrafi mierzyć zużycie energii w czasie rzeczywistym i współpracuje z każdym urządzeniem o mocy do 3680 W, takim jak wszelkiego rodzaju elektronika użytkowa, pralka, wentylator czy suszarka. Miernik kontroluje pobór prądu i wysyła powiadomienia push o zużyciu energiiGniazdko możesz włączać i wyłączać o ustalonych porach, ale także tworzyć grupy lub sceny za pomocą urządzeń zintegrowanych z siecią WLAN.

Dzięki specjalnej aplikacji Hama Smart Home gniazdem Wi-Fi można sterować smartfonem lub tabletem z dowolnego miejsca swoich czterech kątów i zawsze mieć kontrolę nad podłączonymi do niego urządzeniami. Wystarczy używać systemu operacyjnego Android lub Apple iOS. Urządzenie jest też kompatybilne z Amazon Alexa i Google Assistant. Oznacza to komfortowe przełączanie urządzeń podłączonych do gniazd Smart Home za pomocą prostych poleceń głosowych. Dodajmy, że takie rozwiązanie doskonale sprawdza się do zaawansowanej modernizacji mieszkania lub domu, także pod kątem potrzeb osób niepełnosprawnych fizycznie.

Co więcej, używając tego samego oprogramowania Hama Smart Home łatwo da się rozbudować i połączyć swój inteligentny dom z dowolną liczbą produktów z kategorii Smart Home od tej marki.

Sugerowaną cenę detaliczną tej nowości, na którą producent daje dwa lata gwarancji, ustalono na poziomie 79,90 zł.

Hama prezentuje nowe gniazdo Wi-Fi z bardzo ciekawymi funkcji i w dobrej cenie!

Cezary Pagórek Miłośnik nowinek technologicznych i motoryzacji. Recenzent i dziennikarz technologiczny w serwisie Applemobile.pl. Chcesz się coś dowiedzieć? Pisz śmiało wiadomość prywatną!