Fitbit wypuścił dużą aktualizację systemu Fitbit OS 3.0 dla swoich fit urządzeń
0

Fitbit wypuścił dużą aktualizację systemu Fitbit OS 3.0 dla swoich fit urządzeń

0

Aktualizacja Fitbit OS 3.0 to rozbudowany pulpit nawigacyjny, umożliwiający łatwe przeglądanie dodatkowych i rozszerzonych statystyk i danych, w tym informacji na temat snu, dziennego spożycia wody i wagi, wraz z rozszerzonymi statystykami dotyczącymi ćwiczeń, częstości akcji serca i godzinowej aktywności. Wszystko to z poziomu nadgarstka. Tryby ćwiczeń w oparciu o cel zostały dodane do urządzeń Ionic, Ionic: adidas edition i Versa, dzięki czemu można ustalać cel spalonych kalorii, dystans lub czas na ponad 15 trybów treningowych takich jak bieganie, jazda na rowerze, pływanie i wiele innych. Dodatkowo w czasie rzeczywistym można sprawdzać statystyki, postępy i świętować osiąganie celów.

Nowe aplikacje z zakresu zdrowia i aktywności od popularnych marek 

Fitbit rozszerza App Gallery o 10 nowych aplikacji popularnych marek, aby zapewnić lepsze doświadczenia w zakresie zdrowia i aktywności oraz nowe sposoby na uproszczenie codziennego życia. Aplikacje wykorzystują dane zbierane przez urządzenia Fitbit i zapewniają wgląd w śledzenie postępów i motywacji w działaniach na rzecz zdrowia i kondycji.\

Już dziś dostępne są cztery aplikacje popularnych marek:

 • achu health: Wykorzystując algorytm, achu pomaga ocenić stan zdrowia, wyświetla ostrzeżenia, gdy organizm wykazuje oznaki choroby.
 • Couch to 5K: Pobiera dane Fitbit, w tym dystans oraz spalone kalorie i opracowuje programy treningowe dla biegaczy, od 5 kilometrów do maratonu.
 • Genius Wrist: Zawiera cztery aplikacje (Gym Genius, Gym Time Pro, Workout Builder i Workout Genius), które umożliwiają organizację treningów na urządzeniu, zapewniają narzędzia produktywności i wizualizacji, co daje możliwość przeglądania danych Fitbit i danych dotyczących treningu na różne sposoby w dowolnym miejscu i czasie.
 • MySwimPro: Oferuje niestandardowe ćwiczenia z przewodnikiem, plany treningowe i coaching wideo na wszystkich poziomach, wykorzystując dane na temat tętna mierzone przez urządzenie Fitbit w czasie rzeczywistym, aby poprawić wydajność pływania. Analizy po treningu pobierają osobiste dane treningowe, aby śledzić i mierzyć postępy.

„Nowe aplikacje, stworzone we współpracy z popularnymi markami, wykorzystują dane zbierane przez urządzenia Fitbit i przedstawiają je w formie cennych, spersonalizowane informacji, które pomagają użytkownikom prowadzić zdrowsze życie”, powiedział Tim Rosa, Chief Marketing Officer w Fitbit. „Dla przykładu: achu health paruje dane Fitbit z technologią przewidywania chorób, aby pomóc w radzeniu sobie z ich objawami, a MySwimPro pomaga poprawić wydajność pływania dzięki planom treningowym opartym na danych dotyczących tętna podczas treningów pływackich.”

Dodatkowe zewnętrzne aplikacje zostaną wprowadzone na początku 2019 roku. Będą to:

 • Charity Miles: Synchronizuje się z danymi aktywności Fitbit, aby zebrać pieniądze dla 40 najlepszych organizacji charytatywnych na świecie za każdą zarejestrowaną milę.
 • FitBark: Pomaga zachować zdrowie tobie i twojemu psu poprzez pokazywanie codziennych statystyk, takich jak aktywność, dystans i kalorie spalone u boku psiego towarzysza.
 • GOLD’S AMP for Fitbit: Treningi cardio i siłowe opracowane przez trenerów Gold’s Gym i spersonalizowany coaching podczas każdego treningu, w tym demonstracje wizualne, stoper odliczający czas i alarmy wibracyjne, które pomogą ci nie stracić celu z oczu.
 • MINDBODY: Dbaj o kondycję i dobre samopoczucie dzięki możliwości sprawdzania w urządzeniu harmonogramu i nadchodzących zajęć MINDBODY.
 • Noonlight: Zwiększa poczucie bezpieczeństwa dzięki takim funkcjom jak tryb paniki i informacje o lokalizacji, które pozwalają szybko uzyskać pomoc w nagłych wypadkach.
 • TRX®: Szybkie i skuteczne treningi TRX Suspension Training® z instruktorem i śledzeniem danych biometrycznych przy użyciu danych Fitbit pomogą zyskać siłę i osiągać cele aktywności.

 

Zaawansowanie deweloperskie narzędzia interfejsu i innowacyjne aplikacje

Odkąd pod koniec 2017 roku Fitbit wprowadził App Gallery, rosnąca społeczność licząca ponad 44 000 deweloperów, ma dostęp do bardziej zaawansowanych narzędzi programowania interfejsów programistycznych, w tym nowego Exercise API, który ułatwia wprowadzanie złożonych innowacji i tworzenie wysokiej jakości aplikacji dla użytkowników smartwatchy Fitbit. Nowy interfejs Scientific API pomaga programistom i badaczom przetwarzać dane w bardzo zaawansowany sposób, dzięki bardziej wydajnemu gromadzeniu funkcji matematycznych, statystycznych i przetwarzania cyfrowego.

Programiści mogą teraz wykorzystywać własne algorytmy do budowania aplikacji z zakresu zdrowia i aktywności, aby w krótszym czasie tworzyć bardziej skomplikowane aplikacje i rejestrować niestandardowe sesje ćwiczeń na platformie Fitbit. Mogą projektować aplikacje dla bardziej złożonych aktywności, takich jak jazda na snowboardzie, nartach i deskorolce, przez co można śledzić bardziej szczegółowe czynności, które niekoniecznie opierają się na krokach.

Do Fitbit App Gallery zostają wprowadzone innowacyjne aplikacje deweloperskie, wykorzystujące najnowsze interfejsy API:

 • Alpine Snow: Zabierz swoje urządzenie Fitbit na stok z możliwością i śledź przebytą odległość, liczbę biegów, prędkość, wysokość, warunki pogodowe, spalone kalorie i tętno w czasie rzeczywistym, z dostępem do przeglądania sesji w aplikacji Fitbit wraz z lokalizacją trasy.
 • Skateboard: Śledź prędkość, tętno, spalone kalorie i przebytą odległość podczas jazdy na deskorolce, na podstawie danych Fitbit.

Wszystkie nowe aplikacje popularnych marek i aplikacje deweloperskie będą dostępne w App Gallery, wraz z już istniejącym pakietem 15 trybów treningowych i ponad 1200 aplikacji i tarcz zegarów dostępnych obecnie dla użytkowników smartwatchy Fitbit. 

Trendy cyklu w Monitorowaniu zdrowia kobiet 

Monitorowanie zdrowia kobiet, funkcja, którą ceni wiele kobiet korzystających z urządzeń Fitbit[1], pozwoli na określanie trendów cyklu w aplikacji Fitbit, sprawdzanie danych dotyczących cyklu menstruacyjnego, zapisanych objawów i trendów w jednym miejscu, niezależnie od tego, z jakiego urządzenia Fitbit korzystasz.

 

Oceń post
Michał Gruszka Jestem twórcą i założycielem APPLEMOBILE. Byłem dziennikarzem technologicznym i redaktorem w czasach, gdy prasa była głównym źródłem informacji. Dziś, oddany pasji pisania, tworzę głównie dla własnej przyjemności. Krytyczny fan Apple.

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *