Firma Apple aktualizacje pakiet aplikacji biurowych iWork
0

Firma Apple aktualizacje pakiet aplikacji biurowych iWork

0

Firma Apple zaktualizowała dzisiaj swój pakiet aplikacji iWork, wprowadzając nowe funkcje dla Pages, Numbers i Keynote zarówno na urządzeniach z systemem iOS, jak i na komputerach Mac.

Keynote

W systemie iOS Keynote oferuje teraz opcję powiększania slajdów do maksymalnego powiększenia 400 procent, a także nową funkcję dokładniejszej edycji rozmiaru czcionki z dokładnością do dwóch miejsc po przecinku.

Na Macu aplikacja Skróty może służyć do tworzenia lub otwierania prezentacji, odsłuchiwania pokazu slajdów lub rozpoczynania prezentacji.

Numbers

W Numbers na iOS użytkownicy mogą teraz kopiować migawkę komórek tabeli bez formuł, kategorii lub ukrytych wartości, a formuły i komórki mogą być wypełniane za pomocą funkcji automatycznego wypełniania za pomocą VoiceOver. Numbers obsługuje również dokładniejszą edycję rozmiaru czcionki z dokładnością do dwóch miejsc po przecinku.

Na Macu skrótów można używać do tworzenia lub otwierania arkuszy kalkulacyjnych oraz dodawania wierszy do tabeli, a VoiceOver może służyć do tworzenia formuł i wypełniania komórek za pomocą autouzupełniania.

Pages

Pages na iOS oferuje teraz opcję publikowania bezpośrednio w Apple Books z plikami o rozmiarze do 2 GB, a także opcję szybkiego rozpoczęcia pisania nowego dokumentu na iPhonie przez dotknięcie i przytrzymanie ikony aplikacji Pages na ekranie głównym. Za pomocą VoiceOver można czytać komentarze i śledzić zmiany, a także precyzyjniej edytować rozmiar czcionki.

Na Macu Pages obsługuje tę samą funkcję VoiceOver, a do tworzenia i otwierania dokumentów można używać skrótów.

Firma Apple aktualizacje pakiet aplikacji biurowych iWork

Cezary Pagórek Miłośnik nowinek technologicznych i motoryzacji. Recenzent i dziennikarz technologiczny w serwisie Applemobile.pl. Chcesz się coś dowiedzieć? Pisz śmiało wiadomość prywatną!

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *