Home Newsy Facebook testuje uwierzytelnianie za pomocą Face ID dla Messengera
Facebook testuje uwierzytelnianie za pomocą Face ID dla Messengera
0

Facebook testuje uwierzytelnianie za pomocą Face ID dla Messengera

0

Facebook testuje funkcję uwierzytelniania za pomocą Face ID i Touch ID dla aplikacji messenger. Oczywiście całość ma na celu zapewnienie bezpieczeństwa i prywatności, nawet gdy użytkownik pożyczy iPhone’a komuś innemu.

Jedna z największych platform, która służy do komunikacji, jest otwarta na potencjalne nadużycia, które charakteryzują się możliwością dostania się do prywatnych rozmów w momencie, gdy iPhone jest odblokowany. Użytkownicy w ten sposób są narażeni na udostępnienia w łatwy sposób historii konwersacji na Messengerze, która może zawierać potencjalnie prywatne informacje.

Nowa funkcja uwierzytelniania, którą aktualnie testuje Facebook, może wymagać od użytkownika messengera odblokowania aplikacji w celu weryfikacji. Użytkownik może jednak odpowiadać na wiadomości i odbierać połączenia, nawet gdy aplikacja jest zablokowana, ale aby uzyskać pełen dostęp do aplikacji, należy zweryfikować swoją tożsamość a pomocą Face ID lub Touch ID (w zależności od modelu iPhone’a)

Facebook testuje uwierzytelnianie za pomocą Face ID dla Messengera

Cezary Pagórek Miłośnik nowinek technologicznych i motoryzacji. Recenzent i dziennikarz technologiczny w serwisie Applemobile.pl. Chcesz się coś dowiedzieć? Pisz śmiało wiadomość prywatną!