Home Newsy Face ID niedługo zagości w komputerach od Apple?
Face ID niedługo zagości w komputerach od Apple?
0

Face ID niedługo zagości w komputerach od Apple?

0

Technologia Face ID zadebiutowała blisko rok temu wraz z premierą iPhone’a X i w tym akurat modelu smartfona zastąpiła czytnik linii papilarnych Touch ID. Co ciekawe rozwiązanie dość szybko przyjęło się wśród użytkowników pomimo występowania wcześniejszych wątpliwości co do jego bezpieczeństwa i problemów z identyfikacją ot choćby bliźniaków.

Prawdopodobnie z czasem Face ID całkowicie wyprze z użytku czytnik linii papilarnych, a najnowszy patent może sugerować, iż rozwiązanie to pojawi się na stałe nie tylko w urządzeniach mobilnych ale również w jabłkowych komputerach. Dokumentacja została złożona do Biura Patentów i Znaków Towarowych 7 sierpnia tego roku i odnosi się do zastosowania Face ID we wspomnianych już komputerach.

Co ciekawe komputery są stworzone do implementacji tej technologii, bowiem podczas korzystania z nich ekran zawsze zwrócony jest w kierunku twarzy użytkownika. W dokumentacji można przeczytać, iż technologia Face ID byłaby cały czas aktywna dzięki czemu komputer wybudzałby się i odblokowywał zaraz po tym jak twarz użytkownika znalazła by się w obrębie kamery True Depth. Oczywiście musiałaby ona być zgodna z wizerunkiem zarejestrowanym w ustawieniach systemu.

Niestety nie ma co liczyć na to, że komputery z Face ID pojawią się w ofercie giganta z Cupertino wkrótce. Najwcześniej można się spodziewać takowych urządzeń za rok kiedy Apple ponownie odświeży linię swoich laptopów.

Źródło: 9To5Mac

 

Face ID niedługo zagości w komputerach od Apple?

Krzysztof Rozengarten Jestem tu, bo lubię :-)

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *