Face ID, kontrola rodzicielska, blokowanie dostępu do notatek, Safari, zakupów – kompleksowe kompendium bezpieczeństwa

Face ID, kontrola rodzicielska, blokowanie dostępu do notatek, Safari, zakupów – kompleksowe kompendium bezpieczeństwa

0

Jak zablokować dostęp do kart prywatnych w przeglądarce Safari na iPhone, iPadzie i Macu? Jak zablokować dostęp do notatek? Jak zablokować wybrane funkcje przez tryb kiosk i kontrolę rodzicielską? Przed Wami kompendium wiedzy o zabezpieczeniach w iPhonie, iPadzie i na Macu.

Jak zablokować korzystanie z prywatnych kart w przeglądarce Safari na iPhone i iPad?

Funkcja Face ID na iPhonie i iPadzie umożliwia zabezpieczenie trybu przeglądania prywatnego w Safari. Po włączeniu tej opcji, przeglądarka nie będzie zapisywać plików cookie ani haseł odwiedzanych witryn. Oto szczegółowy przewodnik, jak to skonfigurować. Otwórz aplikację „Ustawienia” na swoim iPhonie lub iPadzie i wybierz „Safari”. Przewiń w dół i dotknij przełącznika obok opcji „Wymagaj identyfikatora twarzy, aby odblokować przeglądanie prywatne”. Gdy otworzysz prywatną kartę w Safari, iPhone lub iPad poprosi Cię o uwierzytelnienie przy użyciu Face ID. Pamiętaj, że prywatne okno nie zostanie zablokowane, jeśli nie załadowałeś strony internetowej lub nie odtwarzasz pliku audio lub wideo.

Blokuj korzystanie z prywatnych kart w Safari na Macu

Safari to domyślna przeglądarka na komputerach Mac, zoptymalizowana dla tych urządzeń. Aby chronić swoje prywatne karty, możesz skorzystać z funkcji Touch ID lub hasła. Naciśnij skrót klawiaturowy Command + Spacja, aby otworzyć wyszukiwanie Spotlight, wpisz „Safari” i naciśnij klawisz Return. Kliknij „Safari” w lewym górnym rogu i wybierz „Ustawienia”. Kliknij zakładkę „Prywatność” w oknie Ustawienia. Włącz opcję „Wymagaj Touch ID, aby wyświetlić zablokowane karty” obok „Przeglądania prywatnego”. Wszystkie Twoje prywatne karty będą dostępne dopiero po uwierzytelnieniu przy użyciu Touch ID lub hasła na komputerze Mac.

Jak zablokować możliwości zakupów w sklepach iTunes Store i App Store?

Aby ograniczyć możliwość instalowania i usuwania aplikacji, a także dokonywania zakupów w sklepach iTunes Store i App Store, postępuj zgodnie z następującymi krokami. Otwórz aplikację „Ustawienia” na urządzeniu. Stuknij opcję „Czas przed ekranem” dla dodatkowej kontroli. Następnie, wybierz opcję „Ograniczaj treść i prywatność” i wprowadź kod dostępu, jeśli to konieczne. W sekcji „Zakupy w iTunes Store i App Store”, stuknij opcję „Wybierz ustawienie”. Wybierz dla tej opcji „Nie pozwalaj”, aby zablokować możliwość zakupów.

Wybierz opcję „Ustawienia hasła”, a następnie jedną z opcji:

  • „Zawsze wymagaj” – zawsze będzie wymagane podanie hasła przed dokonaniem zakupu;
  • „Nie wymagaj” – hasło nie będzie wymagane po pierwszym zakupie w danym okresie czasu, ale będzie ponownie wymagane po pewnym czasie lub przy kolejnym rodzaju zakupu.

Jak zablokować dostęp do notatek iPhone?

Otwórz aplikację Notatki i przejdź do notatki, którą chcesz zablokować, a następnie stuknij opcję Zablokuj. Postępuj zgodnie z instrukcjami i wybierz opcję Używaj kodu iPhone’a lub Utwórz hasło. Jeśli zdecydujesz się utworzyć hasło do notatek, ustaw podpowiedź hasła. Dowiedz się jak krok po kroku zresetować iPhone i iPada?

Oceń post

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *