Face ID dla MacBooków jest niemożliwe do implementacji
0

Face ID dla MacBooków jest niemożliwe do implementacji

0

Gdy jakiś czas temu firma Apple zaprezentowała nowe MacBooki Pro 14″ i 16″, które w górnej części mają „notcha”, czyli wycięcie na wzór iPhonów, wiele osób dziwiło się, że Apple nie zdecydowało się na implementacje Face ID. Jak się okazuje – na chwilę obecną ten zabieg jest niemożliwy do wykonania.

Technologia niezbędna do osadzenia sprzętu uwierzytelniającego w cienkim wyświetlaczu notebooka nadal nie istnieje – tak twiedzi Mark Gurman z Bloomberga.

„W tym momencie technologia osadzania Face ID w cienkich wyświetlaczach MacBooka nie istnieje. Więc jeśli Face ID pojawi się na Macu, myślę, że najpierw będzie na iMacu lub monitorze zewnętrznym. Apple zdecydowanie nad tym pracował, ale czas pokaże, czy wcielą to w życie.”

Oprócz ograniczeń technicznych istnieją również praktyczne pytania dotyczące implementacji „Face ID” na komputerze Mac. Na przykład odblokowanie komputera Mac ze stanu uśpienia za pomocą „Face ID” wydaje się dość proste, ale używanie go do uwierzytelniania działań, takich jak zakupy, prawdopodobnie oznaczałoby, że musiałoby to zostać potwierdzone przez fizyczne naciśnięcie przycisku lub być może być używane w połączeniu z „Touch ID”.

Oceń post
Cezary Pagórek Miłośnik nowinek technologicznych i motoryzacji. Recenzent i dziennikarz technologiczny w serwisie Applemobile.pl. Chcesz się coś dowiedzieć? Pisz śmiało wiadomość prywatną!

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *