Home Newsy Exploit pozwalający obejść konieczność podpisywania aplikacji co 7 dni w iOS
Exploit pozwalający obejść konieczność podpisywania aplikacji co 7 dni w iOS
0

Exploit pozwalający obejść konieczność podpisywania aplikacji co 7 dni w iOS

0

W momencie ogłoszenia przez Ian’a Beer’a , że wypuszcza on swój exploit, wiele osób ze społeczności zajmującej się modyfikowaniem oprogramowania w urządzeniach z IOS natychmiast pomyślało, że doprowadzi to do stworzenia bazującego na nim jailbreak’a. To się jeszcze nie wydarzyło, ale powstało zupełnie coś innego, coś czego społeczność się nie spodziewała – mnóstwo aplikacji wykorzystujących wspomniany exploit.

Istnieje masa aplikacji, które są zmodyfikowane takie jak na przykład Snapchat++, które muszą być ponownie podpisywane lub reinstalowane co siedem dni. Istnienie exploita umożliwia programistom obejście, które wcześniej nie były możliwe do wykonania. Najnowsza aktualizacja exploita jest instalowana jako samodzielna aplikacja, która blokuje plik ocsp.apple.com, a zatem jest to obejście wymagań dotyczących podpisów.

Po premierze exploita deweloperzy potwierdzili, że ich aplikacje zostną zaaktualizowane, na przykład Jonathan Levin obiecuje 64-bitową aktualizacje LiberTV 1.1 dla wszystkich urządzeń. Kolejną aplikacją wykorzystującą exploit jest niezwykle użyteczne narzędzie FilzaJailed, które pozwala uzyskać dostęp do systemu plików bez konieczności posiadania jailbreak’a.

Wypuszczenie exploita to kolejny przykład na to, że programiści potrafią zdziałać cuda, dobrym przykładem na to jest Abraham Masri, który pokazał działającą Cydie na IOS 11.1.2, która może i ma ograniczenia, ale działa. Pozostaje nam czekać i obserwować co zdolni programiści zdziałają w świecie IOS.

Exploit pozwalający obejść konieczność podpisywania aplikacji co 7 dni w iOS

Cezary Pagórek Miłośnik nowinek technologicznych i motoryzacji. Recenzent i dziennikarz technologiczny w serwisie Applemobile.pl. Chcesz się coś dowiedzieć? Pisz śmiało wiadomość prywatną!

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *