Home Newsy Epic Games wysyła maile do graczy, w których obwinia Apple za niedostępność nowego sezonu
Epic Games wysyła maile do graczy, w których obwinia Apple za niedostępność nowego sezonu
0

Epic Games wysyła maile do graczy, w których obwinia Apple za niedostępność nowego sezonu

0

Producent Fortnite, czyli Epic Games wysłało e-mail do użytkowników popularnej gry battle royale, którzy grają na iPhonie, iPadzie lub Macu, w którym tłumaczą, dlaczego nie otrzymają oni aktualizacji dodającej nowy sezon.

Epic Games w mailu obwinia Apple za brak dostępności nowego sezonu. Firma Apple poinformowała, że jeśli opcja płatności bezpośredniej zostanie usunięta i Fortnite będzie przestrzegać zasad platformy App Store, tak będzie on mógł być dalej aktualizowany.

Wiadomość od Epic Games do graczy Fortnite:

„Apple blokuje aktualizacje Fortnite i nowe instalacje w „App Store” i zapowiedział, że pozbawi nas możliwości tworzenia Fortnite dla urządzeń Apple. W rezultacie 27 sierpnia aktualizacja Rozdział 2 – Sezon 4 (wersja 14.00) nie została wydana na iOS i macOS. […]

Apple ogranicza konkurencję, dzięki czemu może zbierać 30% płatności konsumenckich dokonanych w aplikacjach takich jak Fortnite, podnosząc ceny, które płacisz. Epic obniżył ceny za pomocą opcji płatności bezpośrednich, ale Apple blokuje Fortnite, aby uniemożliwić Epic przekazywanie graczom oszczędności z bezpośrednich płatności. Firma Epic podjęła kroki prawne w celu zniesienia antykonkurencyjnych ograniczeń Apple na rynkach urządzeń mobilnych. Dokumenty są dostępne dla naszych zgłoszeń 13, 17 i 23 sierpnia. W odwecie za to działanie Apple zablokowało Ci dostęp do aktualizacji Fortnite i nowych instalacji na wszystkich urządzeniach z iOS.”

Epic Games wysyła maile do graczy, w których obwinia Apple za niedostępność nowego sezonu

Cezary Pagórek Miłośnik nowinek technologicznych i motoryzacji. Recenzent i dziennikarz technologiczny w serwisie Applemobile.pl. Chcesz się coś dowiedzieć? Pisz śmiało wiadomość prywatną!