Dyskretna ochrona dla iPad 2 w ofercie Hama
0

Dyskretna ochrona dla iPad 2 w ofercie Hama

0

Etui SoftboardHama zaprezentowała właśnie serię kilku etui, które mają chronić drugą generację iPad’a przed uszkodzeniami i… niepożądanymi spojrzeniami. Dlatego nowe, niemieckie futerały mają dwie cechy: są solidne, a jednocześnie nie rzucają się w oczy.

Etui Hardcase Rigid wykonano z wytrzymałego materiału EVA (Ethylene-vinyl acetate). To solidna, wodoodporna mieszanka gumy i octanu winylu, znana także jako guma porowata. Dzięki swoim właściwościom wykorzystywana jest do tworzenia ekwipunku w tak wymagających sportach jak: narciarstwo, hokej czy mieszane sporty walki. Z tego właśnie względu materiał został wybrany do zabezpieczania dysków z cennymi danymi. Natomiast wnętrze futerału wyłożone jest miękkim materiałem, który spełnia funkcje czyszczącą. Miękkie wyściełanie pod zamkiem błyskawicznym zabezpiecza iPad’a 2 przed porysowaniem. Etui wyposażono ponadto w specjalne paski, które zapobiegają wypadnięciu tabletu.

Bardziej sportowy wygląd ma futerał Hexagon z dodatkową sztywną wkładką zabezpieczającą wyświetlacz. Podobnie, jak w przypadku Hardcase Rigid, miękko wyściełane wnętrze dodatkowo spełnia rolę czyszczącą. Pikowany i miękki materiał, który przypomina plaster miodu, przyjemnie leży w dłoni. Podobne odczucia będzie miał użytkownik modelu Softboard, który posiada wszelkie korzystne cechy użytkowe dwóch poprzedników, a jego dodatkowym atutem jest ukryta kieszonka przednia zamykana na zamek błyskawiczny. Ze względu na wzornictwo model przypomina nieco Hardcase Rigid, choć jest wykonany z nieco mniej wytrzymałego materiału.

Wszystkie nowe futerały Hama do tabletu iPad 2 są czarne. Sugerowane przez producenta ceny poszczególnych modeli wynoszą: 49,90 zł (Hexagon) oraz 59,90 zł (Softboard i Hardcase Rigid).

Oceń post
tags:
Michał Gruszka Jestem twórcą i założycielem APPLEMOBILE. Byłem dziennikarzem technologicznym i redaktorem w czasach, gdy prasa była głównym źródłem informacji. Dziś, oddany pasji pisania, tworzę głównie dla własnej przyjemności. Krytyczny fan Apple.

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *