Do masowej produkcji wejdą w tym tygodniu chipy 3nm od TSMC
0

Do masowej produkcji wejdą w tym tygodniu chipy 3nm od TSMC

0

Główny dostawca chipów Apple, TSMC, rozpocznie w tym tygodniu masową produkcję chipów 3 nm. Apple będzie głównym klientem nowego procesu, który po raz pierwszy może zostać zastosowany w nadchodzących chipach M2 Pro. Mają one zasilać zaktualizowane modele MacBook Pro i Mac mini.

Zgodnie z nowym raportem DigiTimes, TSMC rozpocznie masową produkcję chipów 3 nm nowej generacji w czwartek, 29 grudnia.

Apple obecnie wykorzystuje 4 nm w chipie A16 Bionic w serii iPhone 14 Pro. Jednak może przejść do 3 nm już na początku przyszłego roku. W sierpniowym raporcie stwierdzono, że nadchodzące układy ‌M2‌ Pro będą pierwszymi opartymi na procesie 3 nm. Oczekuje się, że układ ‌M2‌ Pro zadebiutuje jako pierwszy w zaktualizowanych 14-calowych i 16-calowych MacBookach Pro na początku przyszłego roku. Prawdopodobnie będą one w zaktualizowanych modelach Mac Studio i ‌Mac mini‌.

Według innego raportu, w 2023 roku, chip M3 i A17 Bionic dla iPhone’a 15, będą oparte na ulepszonym procesie 3 nm firmy TSMC. Nie został jeszcze udostępniony.

źródło: macrumors.com

tags:

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.