Do iOS 14 mogą trafić nowe widżety dla ekranu głównego
0

Do iOS 14 mogą trafić nowe widżety dla ekranu głównego

0

Widżety w systemie iOS istnieją od dłuższego czasu, jednak są one wyświetlane jedynie na dedykowanym do tego celu ekranie, lub inaczej mówiąc „podmenu”. Sprawa z widgetami wygląda zupełnie inaczej niż w przypadku systemu Android, który umożliwia dostosowywanie widżetów do ekranu głównego w praktycznie dowolne miejsce. W iOS 14 to prawdopodobnie może się zmienić.

Do iOS 14 mogą trafić nowe widżety dla ekranu głównego

Według informacji, które odkrył serwis 9to5mac, Apple pracuje nad prawdziwymi widgetami dla systemu iOS 14, których nazwa kodowa brzmi „Avocado”. Funkcja miałaby pozwolić na umieszczenie widżetów w dowolnym miejscu na ekranie głównym, tak samo jak ma to miejsce z ikonkami aplikacji, które znajdują się na smartfonie. Z pewnością użytkownicy nie będą mogli liczyć na tak dużą możliwość dostosowywania owych widżetów, jednak taka opcja mogłaby zmienić sposób obsługi i personalizacji smartfonów z iOS na pokładzie.

Oceń post
Cezary Pagórek Miłośnik nowinek technologicznych i motoryzacji. Recenzent i dziennikarz technologiczny w serwisie Applemobile.pl. Chcesz się coś dowiedzieć? Pisz śmiało wiadomość prywatną!

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *