Home Newsy Dane klientów sklepu MediaMarkt były możliwe do znalezienia poprzez…Google
Dane klientów sklepu MediaMarkt były możliwe do znalezienia poprzez…Google
0

Dane klientów sklepu MediaMarkt były możliwe do znalezienia poprzez…Google

0

W dniu dzisiejszym dane klientów, którzy zdecydowali zamówić się cokolwiek w sieci sklepów MediaMarkt, można było znaleźć poprzez wyszukiwarkę Google.

Firma w porę zareagowała, usuwając tym samym dane na serwerze, jednak wciąż jest możliwość dotarcia do danych klientów. Zakres danych, jakie każdy mógł spokojnie uzyskać, skupił się na imieniu i nazwisku, adresie zamieszkania, adresie e-mail i numerze telefonu.

W momencie pisania artykułów nadal jest możliwość wyszukania danych klientów, jednak ilość wyszukiwanych rekordów jest o wiele mniejsza, niż miało to miejsce kilka godzin temu. Brawa firmie MediaMarkt się jednak należą za to, że ich reakcja była niemal, że natychmiastowa, co sprawiło, że niewiele danych klientów trafiło w niepowołane ręce.

AKTUALIZACJA

Firma MediaMarkt poinformowała, że sytuacja została opanowana, równocześnie wygłosili oni swoje stanowisko, które brzmi następująco:

Zdarzenie dotyczyło zaindeksowania zamówień przez wyszukiwarkę internetową i dotyczyło kilku klientów. Natychmiast zostały podjęte niezbędne działania w celu zabezpieczenia danych. Jednocześnie uważnie analizujemy sprawę i podejmujemy dalsze kroki w celu jej wyjaśnienia.”

Źródło: niebezpiecznik.pl

Dane klientów sklepu MediaMarkt były możliwe do znalezienia poprzez…Google

Cezary Pagórek Miłośnik nowinek technologicznych i motoryzacji. Recenzent i dziennikarz technologiczny w serwisie Applemobile.pl. Chcesz się coś dowiedzieć? Pisz śmiało wiadomość prywatną!

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *