Home Newsy D-Link poszerza rodzinę urządzeń ze wsparciem McAfee
D-Link poszerza rodzinę urządzeń ze wsparciem McAfee
0

D-Link poszerza rodzinę urządzeń ze wsparciem McAfee

0

D-Link, który jest globalnym producentem sprzętu sieciowego poszerzył w dniu dzisiejszym rodzinę swoich urządzeń, które wspierają bezpieczne surfowanie po internecie, dzięki usłudze McAffe o COVR-2202 – AC2200 Tri-Band Mesh Wi-Fi.

Współpraca D-Linka z McAfee rozwija się w najlepsze. Dzięki takiemu rozwiązaniu szybka sieć WIFI jest dodatkowo chroniona rozwiązaniem czołowego producenta w dziedzinie programów antywirusowych. Wprowadzenie takowego zabezpieczenia to podążanie za niedawno rozpoczętą strategią wyposażania urządzeń D-Linka – routerów i domowych rozwiązań WiFi w ochronę McAfee, która obejmuje także niedawno wprowadzone do sprzedaży routery z rodziny EXO Smart Mesh (DIR-1960, DIR-2660 oraz DIR-3060). Jak informuje oficjalna informacja prasowa D-Link z dnia 10.12.2019 roku:

„Zintegrowana ochrona McAfee jest objęta pięcioletnią licencją Secure Home Platform oraz dwuletnią McAfee LiveSafe Protection. Zapewnia całkowitą ochronę każdemu urządzeniu połączonemu z siecią domową. Mechanizm Global Threat Intelligence firmy McAfee wykrywa i blokuje pojawiające się zagrożenia i podatności. Natomiast rozbudowana ochrona rodzicielska strzeże dzieci przed nieodpowiednimi treściami w Internecie. Użytkownicy, którzy już korzystają z COVR-2202 mogą dodać zabezpieczenia McAfee do swoich urządzeń poprzez aktualizację oprogramowania.”

Firma we wpisie informuje także o swoim autorskim urządzeniu „COVR”. Jest to zestaw, który zapewnia łączność bezprzewodową w całym domu. Zestaw COVR składa się z dwóch wydajnych punktów dostępowych AC2200 Tri-Band Covr, eliminując tzw. martwe strefy WiFi i udostępniające szybką sieć bezprzewodową w domach o powierzchni do 550 m.

Główne funkcje COVR-2202:

 • Tri-Band AC2200 – dwa zakresy 5GHz i jeden 2.4 GHz z transferem
  bezprzewodowym odpowiednio do 866 Mbit/s oraz 400 Mbit/s
 • Smart Backhaul – dedykowane pasmo 5GHz dla ruchu backhaul
  komunikacji między urządzeniami Covr, co przekłada się na optymalizację
  przepustowości w całej sieci Wi-Fi
 • Smart Roaming – automatycznie łączy urządzenia z najsilniejszym
  sygnałem podczas przechodzenia z pokoju do pokoju i eliminuje konieczność
  ponownego logowania się do sieci.
 • Technologia MU-MIMO – umożliwia korzystanie z szybkich połączeń WiFi i
  obsługuje wiele podłączonych urządzeń mobilnych.
 • Rozbudowa sieci – Covr to rozwiązanie skalowalne. Jeśli konieczne jest
  rozszerzenie zasięgu sieci, wystarczy dołączyć dodatkowy punkt dostępowy
  Covr.

D-Link poszerza rodzinę urządzeń ze wsparciem McAfee

Cezary Pagórek Miłośnik nowinek technologicznych i motoryzacji. Recenzent i dziennikarz technologiczny w serwisie Applemobile.pl. Chcesz się coś dowiedzieć? Pisz śmiało wiadomość prywatną!