Czy warto kupić telefon bez abonamentu na raty?
0

Czy warto kupić telefon bez abonamentu na raty?

0

Kupując nowego smartfona, nie musisz decydować się na abonament telefoniczny. Istnieje możliwość nabycia telefonu bez podpisywania umowy z operatorem, a cena samego urządzenia może zostać rozłożona na raty. Czy warto skorzystać z takiego rozwiązania?

Telefon bez abonamentu

Nowy smartfon i abonament telefoniczny, obejmujący rozmowy, MMS-y, SMS-y i Internet mobilny, to połączenie dość często oferowane przez operatorów. W przypadku takiego rozwiązania opłata za telefon zostaje dołączona do stałego, comiesięcznego rachunku za korzystanie z usług telekomunikacyjnych. Umowy tego typu zawierane są przeważnie na 24 miesiące, a wysokość abonamentu oraz dostępny w jego ramach limit rozmów czy Internetu mobilnego jest niezmienna – może to odstraszyć użytkowników, którzy cenią sobie elastyczność. Jeżeli z różnych względów nie chcesz podpisywać długoterminowej umowy, możesz zdecydować się na zakup telefonu bez abonamentu, a następnie samodzielnie wybrać operatora i taryfę, z której chcesz korzystać. Oferty na kartę, w przeciwieństwie do planów abonamentowych, pozostawiają dużo więcej swobody. W sytuacji, gdy potrzebujesz dodatkowych minut czy GB pakietu Internetu mobilnego, możesz w szybki sposób doładować swoje konto. Korzystając z oferty na kartę Orange, możesz skorzystać z błyskawicznych doładowań dostępnych on-line za pośrednictwem strony https://doladowania.orange.pl. Jest to sposób o wiele wygodniejszy niż tradycyjne karty-zdrapki czy kody generowane za pomocą terminali płatniczych.

Smartfon na raty

Dynamicznie postępujący rozwój technologii skłania do coraz częstszej wymiany urządzeń elektronicznych. Telefon, który jeszcze dwa lata temu zachwycał swoimi parametrami, dziś może już uchodzić za przestarzały. Zakup nowego smartfona to wydatek, który może nadszarpnąć domowy budżet – zwłaszcza gdy w momencie zakupu uregulujesz całą należność. Na szczęście, kupując telefon, możesz skorzystać także z systemu płatności ratalnych. W takim przypadku opłata za urządzenie rozłożona zostanie na kilkanaście bądź kilkadziesiąt mniejszych części. Przykładowo, jeżeli wybierzesz telefon w cenie 2000 zł i zdecydujesz się za zakup w systemie ratalnym, a opłata rozłożona zostanie na 20 rat, co miesiąc będziesz musiał uregulować należność w wysokości 100 zł (przy oprocentowaniu wynoszącym 0%). Zanim zdecydujesz się na taką formę finansowania zakupu, dokładnie zapoznaj się z warunkami sprzedaży ratalnej, zwrócić uwagę na wysokość rzeczywistej rocznej stopy oprocentowania (RRSO) i dodatkowe koszty, takie jak ubezpieczenie czy prowizje.

Telefony na raty dostępne w Orange

Orange przygotowało szeroką ofertę telefonów dostępnych na raty bez abonamentu. Wśród nich znajdziesz takie modele, jak:

  • Samsung Galaxy S9+ – wydajny telefon wyposażony jest w aparat z ruchomą przysłoną. Jest to rozwiązanie innowacyjne, niestosowane do tej pory w telefonach komórkowych. Przysłona automatycznie dostosowuje się do panujących warunków oświetleniowych – pozwala to wykonywać ostre zdjęcia nawet w niesprzyjających warunkach. Aparat umożliwia również rejestrowanie wideo w rewelacyjnej jakości 4K.
  • Huawei P20 lite Dual SIM – ten telefon może działać w trybie Dual SIM i obsługiwać jednocześnie dwa numery telefonu. Ekran o przekątnej 5,8 cala wyświetla ostry nasycony barwami obraz o rozdzielczości Full HD+ (1080 pikseli × 2280 pikseli). Wydajny ośmiordzeniowy procesor Kirin 659 oraz 4 GB pamięci RAM zapewnia szybkie i płynne działanie systemu Android i zainstalowanych aplikacji.
  • Samsung Galaxy A6 Dual SIM – telefon wyposażony jest czytnik linii papilarnych pozwalający na wygodne, a przede wszystkim – bezpieczne korzystanie z mobilnej bankowości. Samsung Galaxy A6 wyposażony jest w 3 GB pamięci RAM oraz 32 GB pamięci wewnętrznej – możesz ją rozszerzyć za pomocą karty MicroSD. Smartfon dostosowany jest do obsługi dwóch kart SIM i może jednocześnie pełnić funkcję telefonu prywatnego i służbowego.
Artykuł partnera
Oceń post
Michał Gruszka Jestem twórcą i założycielem APPLEMOBILE. Byłem dziennikarzem technologicznym i redaktorem w czasach, gdy prasa była głównym źródłem informacji. Dziś, oddany pasji pisania, tworzę głównie dla własnej przyjemności. Krytyczny fan Apple.

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *